Hybridní auta a porovnání aut

Lidé zajímající se o dovoz auta z Německa se často ptají na hybridní auta a porovnání aut. Které je lepší, horší apod.

Udělal jsem porovnání aut, aby byl nějaký ucelený přehled, jaká auta se dají koupit. Zaměřím se výhradně na japonskou produkci, neboť evropští výrobci nemají dle mého názoru hybridní auta dlouhodobě v provozu otestované a vše budou testovat až na zákaznicích.

Navíc ceny těchto nových aut, jsou často mimo rozpočet běžné české rodiny či zájemce o ojetý hybridní vůz. Pro mě platí, Hybrid = japonské auto. Právě Toyota dodala první hybridní auto již v roce 1997! Za tu dobu dokázala, že hybridy opravdu umí.

Toyota Prius

Toyota prius byla pro mě prvním hybridem, se kterým jsem se potkal a musím říct, hned mě uchvátila…ať už její druhá generace nebo následující třetí generace . Pak jsem si jí i dokonce koupil a vlastnil 1 rok. Vnitřní prostor je velkorysý vč.zadních sedadel. Na webu Mujdovoz.cz je článků o priusech více.

Toyota Prius Plus – Vychází ze základu Toyoty Prius, jen je to rodinné MPV a nabízí 7 míst. Toyotu Prius Plus Mujdovoz.cz také několikrát dovezl. Výborné auto, velký vnitřní prostor, pro rodinu výborná volba.

Toyota Auris hybrid

Tahle Toyota v hybridu nabízí neprůstřelnou techniku Toyoty a „konvenční“ kabát. Motor a hybridní ústrojí pocházejí z Toyoty Prius třetí generace, tudíž věřte, že tohle auto bude fungovat dlouho.

Především pro rodiny je vhodná karoserie kombi. Toyota Auris např. po roce 2013 má již lepší odhlučnění, reálně stejně jako prius nízkou spotřebu, ačkoliv Prius jí má o trochu nižší, díky perfektní aerodynamice.

Hybridní auta od Hondy

Honda Insight

je to jakási reakce Hondy na Toyotu Prius 3.generace, nicméně pokud se podíváte na dobové srovnávací testy, tak Toyota Prius vyhrála na plné čáře. Uvádím jako zajímavost. Neboť s tímto autem nemám osobní zkušenost.

Honda CR-Z sport

Honda CRZ… jedná se o kombinací sportovní jízdy, tuhosti a k dokonalosti jí chybí tak nějak výkon. Je zde pouze 1.5i benzínový motor s 84 kw plus 10 kw a 78 Nm elektromotor. Je zde jen tento druh motoru. Posed v této Hondě je perfektní, pokud neměříte více jak 180 cm.

Tohle auto má výborný podvozek, tuhé řízení, je ideální pro dva cestující, ačkoliv je otypována na 2+2. Tato Honda má výbornou manuální šestistupňovou převodovku. Spotřeba je při normálním stylu jízdy kolem 6.1 litrů. Toyota Prius je úspornější, nicméně Honda CRZ je pro řadu lidí více sexy, nicméně je to jen jakási „frajeřinka“ pro dva, ale proč ne.

Mitsubishi Outlander PHEV

Nejprodávanější SUV v hybridu na světě. Mujdovoz.cz dovezl jak starší, tak i novější generaci a jedním slovem. Paráda! Toto auto je kombinací výborné techniky, spolehlivosti a ekonomiky provozu, navíc s pohonem 4X4 a opravdu dostatkem místa –všude.

Máte rodinu? Chcete hybridní auto a máte min. 350 tisíc kč za starší generaci? Pak není co řešit.

Lexus RX 450 H

Lexus RX 450H je luxusní hybridní auto typu SUV se vším všudy. Lexus je luxusní divize Toyoty. Ve městě je spotřeba kolem 6 litrů… mimo město je nutno počítat kolem 9 až 10 litry benzínu. Musíme vzít fakt, kterými je váha, velikost a pohon 4X4 a k tomu nezapomeňte, že máte pod kapotou benzínovou továrnu na výkon. Interiér je na jedničku…zpracování, materiály, odhlučnění zkrátka 1.třída.

Hybridní auta nejsou sprosté slovo

Zajímají Vás hybridní auta? Věřím, že toto porovnání aut Vám pomohlo aspoň trochu naznačit, co se dá koupit. Toyoty Prius jsou nejběžnější a nejdostupnější yybridní auto. Mezi SUV je jednoznačný favorit Mitsubishi Outlander PHEV. Tak to zkrátka je. Dovoz hybridního auta pomůže zařídit Mujdovoz.cz

Mohlo by vás zajímat