Auto? 7 míst?, ale které vybrat?

Poslední dobou se množí dotazy na dovoz auta, které bude mít 7 míst. Rozumím tomu, občas se 2 místa navíc hodí. Ale jaké auto, co bude mít 7 míst, vybrat?

Auto a 7 míst? VW a SEAT

Tyto vozy jsou velmi oblíbené, především proto, že český národ je „koncernový“. VW i Seat nabízí vysokou užitnou hodnotu, jsou do budoucna dobře prodejné a pokud se koupí s jasnou historií, tak mohou i dlouho sloužit.

Auto 7 míst
Volkswagen Sharan

Samozřejmě možným zdrojem problémů může být cokoliv na dieselové jednotce či automatické převodovce. Naproti tomu plně servisovaná auta s rozumnými kilometry nejsou “černou kasičkou“. Doporučuji vozidla novějšího roku výroby. Auta pod rok 2010 apod. budou mít astronomické porce kilometrů. Samozřejmě, že v ČR „ne“ 🙂

Auto se 7 místy? Ford Galaxy a Smax

Bingo… tohle jsou auta, která nabízí hodně místa, perfektní podvozky a sedadla. Ano… ve Fordu se sedí lépe než ve Volkswagenu ( je to jen můj názor a fandové VW mě snad odpustí). Je zde nižší riziko krádeže či vykradení. Naproti tomu občas může zazlobit nějaká ta elektrosoučástka, ale zase na druhou stranu v kterém autě dnes elektrika dříve či později nezlobí, že ano. Je to Ford a musíte mu to odpustit.

Ford Galaxy

Auto 7 míst z Japonska?

Pokud chcete mít klid a být tak trochu za „exota“ pro své okolí, tak jedině Toyota Prius plus. Tečka. Nic spolehlivějšího pro rodinu není!!!

Benzínový motor 1.8 buď s 73 kw nebo 100 kw. Geniálně jednoduchá automatická převodovka, hodně místa, nízká spotřeba, neboť tohle auto je hybridní. Ne, nikde se nenabíjí!

Toyota Prius Plus je geniální auto, (zde je 1 příběh dovozu Toyoty). Kdo jej někdy zkusí a zvykne si na fakt, že není otrokem servisních nákladů, tak už nechce jiného výrobce.  V zahraničí tyto auta využívají ve veliké míře taxikáři. Proč? Protože taxikáři musí řešit náklady na provoz auta a celkovou spolehlivost. Nevýhodou je vyšší cena.

Auto 7 míst Toyota prius plus
Tohle auto chcete mít doma

Pokud se Vám líbí japonská auta pro svou spolehlivost, tak také doporučuji Mazdu 5. Mazda 5 jen s benzínovým motorem. Ideální je dvoulitr. Ano, bude zde trošku vyšší spotřeba, nicméně je to relativní, neboť je to bezproblémový motor a celkově velmi spolehlivé auto.

Mitsubishi Grandis

Pokud koupíte tuto „raritu“ v benzínu 2.4, tak získáte velké, silné a spolehlivé auto. Krásně se řídí a ten zvuk je parádní.

Nevýhoda? Občas koroze a astronomické porce kilometrů. 300 000 Km například v Holandsku je celkem standard. Ještě jedna nevýhoda… Mitsubishi Grandis v benzínu téměř v nabídce ojetých aut nejsou…a pokud se v zahraniční inzerci objeví, tak než to český zájemce stihne probrat se všemi lidmi, které potká, tak auto už je pryč.

Auto 7 míst a za rozumné peníze?

Bez obav se poohlídněte po Citroen C8 nebo Peugeot 807. Od roku 2011 proběhl facelift a od konce roku 2012 jsou v nabídce poslední modely s lepšími sedadly. Tyto auta budou min. o 15% možná i více levnější než VW nebo Ford.

Diesel 2.0 HDI jsou vyzkoušené motory, manuální převodovky jsou většinou bez problémů. Automatům bych se raději vyhnul. Nevýhodou těchto aut je jejich pověst, která mnohdy není opodstatnělá.

Auto 7 míst Citroen C8 2.0 HDI.
Citroen C8 poslední model

Citroen i Peugeot nejsou horší nebo lepší auta než např. Ford. Jsou to více měká auta a „morálně“ zastaralá auta, neboť se začala vyrábět od roku 2003 tusím. Výhodou jsou zadní „šibovací“ dveře a antikorozní ochrana, bezproblémový servis. Benzín je jen jeden 2.0i 103 kw, který jezdí dostatečně a „zkousne“ i předělání na LPG. Jedná se také o klasický atmosférický motor bez turba.

Pokud potřebujete poradit a probrat možnosti dovozu daných vozidel, bez obav zavolejte a vše probereme. Těchto aut je více jako je třeba Fiat Freemont, Mitsubishi outlander, Opel Zafira tourer atd… Podívejte se na námi dovezená auta.

Mohlo by vás zajímat