Auto pro rodinu za rozumné peníze?

Po zkušenosti s níže uvedeným autem máme další tip pro rodiny, které nechtějí utrácet statisíce za rodinné auto. Oslovil nás klient s požadavkem na dovoz Mitsubishi Grandis 2.4i s manuální převodovkou. Výběr auta nás dosti překvapil, nicméně potěšil,  neboť se jedná o celkem atypický vůz. A myslím si, že neprávem přehlížený rodinný vůz.

Tohle ojeté auto má své výhody

Především je to japonec se vším všudy. Přístrojová deska, ovládání i interiér je v duchu jednoduchosti…nicméně ke cti autu, tak vše vede k účelnosti a vše i po 10 letech funguje na jedničku. Vrchol jakési interiérové extravagance byla dvoubarevná přístrojová deska. Na druhou stranu je to všechno uděláno tak, aby to i za 20 let fungovalo. Právě o spolehlivosti si mohou někteří evropští výrobci podobně koncipovaných aut často zdát. A to se nebavíme jen o rodinných autech.

Nevýhody ojetého Grandise?

Upřímně jako u téměř každého japonce z roku kolem 2004 – 2007 je to koroze. Nicméně tady bylo vše v pořádku, vůz byl po první majitelce a o vůz se evidentně dobře starala. Interiér byl ve velice zachovalém stavu, viz. Foto volantu, jehož materiál je slabinou těchto aut.

Motorizace pro Mitsubishi Grandis?

Jednoznačně benzín!!! Tenhle vůz měl 2.4 v benzínu, který s autem doslova letí kupředu. Bez přehánění… Opravdu mně třeba překvapilo to, jak se motor nechá vytáčet a s jakým přehledem jde za plynem. Při rychlejší jízdě na dálnici si řekne o cca 10L na 100km, ale zase se na něm nemá téměř co pokazit. Nemá turbo, nemá filtr pevných částic atd… Lidé často řeší jako nejdůležitější výdaj u ojetého auta spotřebu, ale ta se časem ukáže jako zanedbatelný údaj v porovnání s následnými opravami.

Proč tohle rodinné auto?

Silný motor, velký vnitřní prostor – 7 míst, sedačky se dají krásně složit do podlahy, klid za jízdy, motor se téměř ihned po pár kilometrech ohřeje. A hlavně s tímhle autem máte jistotu, že na parkovišti nebudete patřit mezi většinu co má nějaký koncernový vůz s TDi na zádi. A hlavně vám ho nikdo neukrade nebo nevykrade, neboť co kdo bude dělat s rádiem z Grandise? Když jich v ČR jezdí pár kusů.

Japonec na konec? Nikoliv

Ano, někteří lidé Vám to budou rozmlouvat, ale to už všichni známe… „Je to japonský vůz, co jak se ti pokazí? Co pak budeš dělat? „ Jenomže tyhle rady dávají všichni ti, kdo v životě japonské auto doma neměli…, takže neví, že do těchto aut se po většinu času jejich života lije jen benzín, olej a běžný servis.

Toyota, Mitsubishi i Mazdy jsou ojetá auta, které prostě jezdí a fungují, jen se musí dobře vybrat a často se vyvarovat dieselovým verzím. Pak o japonských autech nebudete ze servisního pohledu vědět. Sháníte podobný nenáročný rodinný vůz? V tom případě nás kontaktujte, najdeme i Vám vhodné rodinné auto.

Mohlo by vás zajímat