Volkswagen Golf 7 Gti?

Volkswagen Golf 7 v ostré verzi Gti. Co k tomuto autu napsat….Volkswagen Golf 7. generace patří mezi velmi oblíbené automobily, které si klienti nechávají dovážet z Německa, ať již ve verzích 1.4 TSI a nebo v klasických 2.0 Tdi variantách.

Volkswagen Golf Gti a jeho výkonové verze

Nicméně dnes se chci věnovat perle…se jménem Volkswagen Golf 7 Gti. S tímhle autem jsem najel asi 2 tisíce kilometrů a mohu z něj udělat pár závěrů. Verze GTi se vyrábí v různých výkonových variantách. Vždy se jedná o dvoulitrový motor TSI s turbem o různých výkonových variantách.

Já mám tu „nejslabší“ 162 KW tzn. 220 Koní. Těchto 220 koníků je spojeno s perfektně řadící 6.stupňovou převodovkou.  Ptáte se mě na to, jestli 220 koní stačí? Ano, stačí a bohatě. Nedokážu si představit na normální ježdění silnější verzi. Neboť jen trošku přidáte plynový pedál a na tachometru máte okamžitě 160 km/h, což vzhledem k sankcím za rychlosti není úplně legrace.

Volkswagen Golf 7 Gti se 162 KW bohatě stačí

Dvoulitrový TSI motor je dle mého názoru velmi povedený. Nemá již předchozí nemoci a je celkově spolehlivý. Podle mého motor může zničit jen jeho majitel. Motor krásně tahá, je tichý, příkladně sportovně utlumený a nijak neruší ani při dálničních německých rychlostech kolem 200 km/h. Tuto rychlost jsem osobně vyzkoušel a mohu dodat jen jedinné. Motor krásně zrychluje i ve 160 KM/H a jde krásně za plynem. Nutno podotknout, že se jedná o auto s předním náhonem a občas je úplně cítit, jak se kola téměř odlepují od cesty, což se samozřejmě neděje, ale jen pocit… Ano, pohon 4 motion by byl co se adheze týče lepší, nicméně jde o váhu, komplikovanost systému apod. Kdo chce 4 kolku, musí mít vrcholnou verzi R, ale to se bavíme o jiných penězích. Tohle Gti je lehké, neboť nemá náhon 4X4 ani automatickou převodovku.

Golf 7 Gti a výběr variant?

Volkswagen Golf 7 GTI se vyráběl ve verzích od 162 kw,169 kw atd. měly různé modifikace vč. samosvoru, automatické převodovky apod. Já zde píšu pouze a výhradně o verzi 162 KW s 220 PS a manuální 6. stupňovou převodovkou. S touhle kombinací auto doslova letí krajinou, krásně zatáčí a nechá se vytáčet až do maxima otáček. A pokud je potřeba, tak skvělé a ostré brzdy jsou připraveny kdykoliv zasáhnou. Mám 3 dveřovou varinatu, která je i přes absencí druhých zadních dveří velice praktická pro denní provoz. Ano, někteří lidé chtějí pouze 5 dv. verzi, ale s tím já nic neudělám. Mě osobně se 3 dvířko velice líbí.

I 3 dvéřový Golf GTI umí být praktické auto

Má dělená zadní sedadla, otvor na lyže, isofixy na dětskou sedačku, dostatek místa i na zadních sedadlech, loketní opěrku na zadních sedadlech a dostatečně veliký zavazadlový prostor. Na předních sedadlech máte místa nadbytek a krásné kárované sedačky s odkazem na první generaci VW GTI vás perfektně obejmou a nepustí. Jsou zkrátka skvělá i na dlouhé cestování. Celkově károvaná sedadla jsou z mého pohledu jedinečná…chápu, že člověk, který nezná historii modelu GTI, tak ho to nechá úplně v klidu.

Za kolik jezdí Volkswagen Golf 7.generace ve verzi Gti?

Spořeba tohohle divocha? Na německé dálnici při opravdu vysokých rychlostních limitech dle počítače 8,3 litrů. Nutno podotknout, že jsem natankoval plnou nádrž 100 oktanového benzínu. Autu bych celkově dopřál kvalitní benzín, olej a občas bych dodal i VIF aditiva do benzínu, aby se celá palivová soustava vč. vstřiků pročistila. Normální jízda znamená spotřebu 6,5 až 8 litrů. Pokud pojedete „pilu“ na okreskách, tak počítejte kolem 9 až 10 L/na 100 km, ale i tak to jsou skvělé hodnoty!!! Co by za to majitelé rádoby jiných sporotvních aut dali.

Pro koho je GTíčko určeno?

  • Pro každého, kdo hledá ještě dobře a poctivě udělané auto.
  • Hledáte výkonné , řidičsky orientované auto pro odreagování, ale zároveň se nechcete vzdát komfortu a každodenního využití. Pak je to auto pro vás! Věděli jste například, že do veří vleze veliká PET láhev s pitím? Ano je to maličkost, ale potěší to. A navíc např. moje Gti má integrované tažné zařízení. Říkáte si, že je to blbost? No pro mě ani ne. Často jezdím na kole a mohu tam dát držák na kola.
  • GTI 7. generace je i pro aktivní mladé rodiny, neboť díky ISOFIXům můžete vzít svou malou ratolest na rychlé výlety :-).

Hledáte dovoz Volkswagenu Golf 7. generace nejen ve verzi Gti? Pak mě zavolejte, bude mi ctí vám podobně hezkého Golfíka obstarat.

P.S. pokud vás zajímají ostatní dovezená auta s klienty, klikněte prosím zde.

Mohlo by vás zajímat