Technická kontrola auta v Německu? Jistě! Zabývám se dovozem aut z Německa s klienty! Tenhle Mercedes jsem obhlédnul ze své dobré vůle, neboť byl při cestě zpět do ČR. No při cestě…. Asi 2 hodiny zdržení, ale co bych pro své klienty neudělal 😊.

Klient požadoval Mercedes Benz C v třílitru 4 matic. Vzhledem k faktu, že se jednalo o mladého klienta, nechtěl karoserii typu kombi. Chápu jej, byl jsem stejný. Kupoval jsem BMW e46 v benzínu a tohle auto pro mě vždy existovalo jen jako sedan. Plně jej chápu.

Technická kontrola u Fordu

Pro Mercedes k prodejci Ford? Ano. Auto vykoupili na protiúčet za nový vůz. Jenže tohle auto mělo dobré, ale i stinné stránky.

Pozitiva ke stavu auta: Mercedes byl  v originálním laku, nebyl bouraný. Motorově byl v super stavu, převodovka necukala apod.

Negativa k prodejci i k autu:

Negativa: Prodejce byl totální idiot, i přes upozornění, aby bylo auto ve studeném stavu po mém příjezdu, tak jej vzal projet na oběd. Což může být problém, neboť na teplém motoru např. nepoznáte stav rozvodů, které jsou v Mercedesu poháněné řetezem a které mohou více než kdy jindy zarachtat, což znamená budoucí výměnu. Brzdy totálně na výměnu – 4 kotouče i destičky. Stavu odpovídala dobrá cena auta.

Auto bylo určené pouze pro obchodníky s auty. To v případě jakékoliv reklamace i zásadnějšího charakteru znamená, že se s Vámi nikdo o reklamaci bavit nebude.

Prodejce auta měl poslat doklady vč. servisní historie. Ano jak asi tušíte neposlal nic i přes mou urgenci. Psal jsem mu asi tak 5x. Zkrátka hrozný přístup ke klientovi! Takhle se k lidem chovat já, tak mám 2 roky zavřeno a nebo jsem opravdu zvláštní druh v dnešní době. Není přece normální někomu něco říct a pak to neudělat, nebo ano???

Technická kontrola auta ukázala proč

Tecnická kontrola auta v Německu ukázala potenciálni problém. Hučel zadní diferenciál, mírně, ale hučel. Motor táhl krásně, převodovka řadila hezky. Jenže o autě jsme vlastně nevěděli nic, bylo zde měněné turbo, hučel zadní diferenciál, prodejce byl laxní, tak jsme se nakonec s klientem domluvili, že dovoz auta odpískáme.

No a dobře jsme udělali. Týden na to, vyšel na mobile.de jiný inzerát s jiným Mercedesem a už jej má klient doma. Krásné auto s jasnou historií a původem.

Hledáte dovoz auta z Německa vč. technické kontroly?

Zavolejte nám nebo napište, rádi Vám auto dovezeme.

Mohlo by vás zajímat