Nové auto nemusí znamenat klid

Nové auto je pro lidi symbol klidu při jěždění s autem. U ojetých aut se mluví a píše o statistikách spolehlivosti, o problémových motorech o cukajících převodovkách apod. O ojetých autech máte k dispozici články, statistiky poruchovosti. Je pravda, ž né vždy je to pravda, ale celkový obrázek si uděláte. U nových aut nic takového neexistuje a přesto všechno mají své problémy o kterých raději nikdo nemluví.

Nové auto od 4 značek Range, Mercedes, Mazda, Karoq

Asi nejdražším zástupcem „zkušeností“ s novým autem je nyní 3 letý Range Rover, kterého si zakoupil pán z vedlejší vesnice. Auto bylo kupováno jako nové, na cenu se raději ani neptejte…hrubě přes 2 miliony. Auto má najeto cca 130 TKM a už má za sebou výměnu kompletního motoru, snad všechny čidla, která v autě jsou a jiné srandy. Vzhledem k tomu, že majitel na opravy peníze má, tak dal např. jen za nový motor několik set tisíc korun. A to byl za „dobrou“ cenu. Nyní by jen za motor dal kolem 650 tisíc korun. Opravdu zajímavé, nemyslíte?

Nejzajímavější byly historky ze servisu, jako, že s takovým autem nemůže majitel jezdit rychleji než 140 KM/H, že na vyšší rychlost není auto stavěné a podobné historky. Opravdu zajímavá zkušenost, to všechno kolem poslouchat. S autem jsou dost často nějaké problémy, nyní na přístrojovce svítí pro jistotu kontrolka motoru a DPF filtru.

Takže skoro jako každý 2.měsíc je auto v servisu. To „chcete“ u takhle drahého auta.

Mercedes a závada Adblue

Tentýž majitel si koupil nového E Mercedesa z ČR, neboť žil v domnění, že Mercedes je kvalita – já si to myslím také a mám za to, že v dnešním „moderním“ automobilovém světě je Mercedes od vyšších řad jakýmsi lídrem spolehlivosti. No, jak to říct, zřejmě jsme se oba spletli. Auto po 3 měsících a 28 TKM má závadu na adblue systému. Opět je zde „skvělá“ reakce servisu, kde se nikdo netvářil překvapeně, že je zde auto s takovým nájezdem a již má problém, ale naopak to vyznělo, jako že až teď? 28 Tisíc km? Tak super, pojďme se na to podívat 😂.

Mazda 3 Brzdy a Airbag

Fungl nová Mazda 3 má od novoty problémy s brzdami – třepou se, svítí občas kontrolka airbagu. Tady je servis vstřícný a jako dané chyby za standard nepovažuje a řeší se to. Auto je stroj, může se stát, že něco z výroby neklapne. Stále má ale lepší přístup servis Mazda, ikdyž auto stálo třetinu toho, co Mercedes. U Mercedesu a Range si z toho technici málem dělají legraci.

Škoda Karoq ovládání

Jedná se o auto mého známého, který si koupil Novou Škodu Karoq. Neustále od novoty má problémy se systémem auta – jednou rádio funguje, pak zase ne. Pak vypadne blueetooth, pak to pro jistotu nejde zapnout. Opět nové auto, které nestalo málo peněz. Postup Škodovky upřímně ve výrobě aut nechápu.

Škoda auto vyrábí auta, ikdyž ví, že do nich někdy bude něco muset domontovat. Nedokončená auta odstavuje někde na letiště. Chápu, že továrna musí jet a musí se vykazovat činnost a reporty pro akcionáře. Ale kupte si pak auto, které 1rok, možná déle stojí někde na letišti. V léte, v zimě. Jak asi po roce vypadají všechny ty komponenty, sedadla, volant, NOX čidla, adblue, atd….No tipl bych si, že asi nic moc. Pokud mě někdo při prodeji dá slevu 30% a byl bych na tento fakt „letištního auta“ upozorněný, tak fajn, tak to beru. Ale tohle se neděje. Spíše naopak. Vystresovaný, novopečený majitel „nové letištní Škodovky“ je rád, že už vůbec nějaké auto vlastní. Je zticha, zaplatí plnou cenu a s vděkem odjíždí.

Nové auto nebo ojetá auta?

Jak vidím kolem sebe, co se s automobilkami děje, jaké jsou „trendy“ v oblasti autoprůmyslu, tak si říkám jedno. „Kupte si nějaké normální ojeté auto a udržujte jej co nejdéle při životě“. Nové auto opravdu nemusí znamenat bezproblémové řešení Vaší mobility.

To, že se pokazí nové i ojeté auto výjde asi na stejno. Pokud nekoupíte auto s výrobními nebo konstrukčními vadami, tak budete jezdit. Řada automobilek měla problémy s konstrukčními vadami na motorech Ford, VW by mohli vyprávět. Jak k těmto závadam přistupovali? Nijak. Ticho po pěšině. Zákazníku, zaplať si to.

Hledáte koupi svého nového auta z Německa?

Zavolejte nám, rádi Vám s dovozem pomůžeme.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat