Mazda 3 BL 2009 – 2013?

Mazda 3 s označením BL je dle mého velmi dobrý vůz. Pokud hledáte ojeté auto, které bude nádherně jezdit, přesně řadit, má výborný motor a je spolehlivé? Pak si dejte do hledáčku výrobce aut Mazda. Její model Mazda 3 s označením BL vyráběného do roku 2009 do 2013.

Mazda 3 BL je velmi libivé auto

Co nabízí Mazda 3 BL?

2 karosářské varianty – méně vídaný sedan a rozšířenější Hatchback.

Není to takový mainstream jako Volkswagen Golf popř. Ford Focus. Mazda 3 nabízí výborné motory s rozvodovými řetězy. Na rozdíl od Volkswagenu a jeho benzínových motorů zde rozvody nedělají potíže.

Motory a Mazda 3 BL? Berte Benzín

Doporučení vhodné pro normální ježdění je z mého pohledu benzínová 1.6 s výkonem 77 KW. Tento motor jede dostatečně svižně, při rozumné spotřebě a pokud potřebujete jet rychleji a vytočíte jej k maximu otáček, kde je mimochodem schován i nejvyšší výkon, tak se z 1.6 stane hodně svižné auto.

Zdá se Vám výkon 77 KW málo? Dnes v roce 2020 má nová dvoulitrová Mazda 3 výkon  88 KW.

2.0i – Dvoulitrový benzín je trošku jiná káva. Jede o poznání živěji, však jak by také ne, má téměř o 40 KW vyšší výkon, má 6 stupňovou převodovku a většinou i vyšší stupeň výbavy jako jsou xenony, vyhřívané čelní okno, hudba BoSE. U dvoulitru je jen zapotřebí počítat s vyšší spotřebou. Ve městě tohle auto bude papat stejně jako nějaké 3litrové TDI. Odměnou Vám bude velmi dynamická jízda, vytáčivý motor,opět skvělý podvozek, řazení, řízení.

Benzínové motory nemají turbo… jedná se o čistý atmosférický motor a to se mě nejen na Mazdě velmi líbí, že nejde s davem. A vám se to bude líbit také při údržbě a servisu.

Má Mazda 3 BL nějaká rizika?

Mazda 3 je celkově spolehlivé auto. Osobně bych se vyhnul všem dieselovým variantám. To co ušetříte na naftě 3x zainvestujete do servisu…dříve či později.

Sportovní verze MPS je úžasná pokud jede. Pokud se na tomto modelu cokoliv pokazí, tak věřte, že u toho se svou peněženkou nechcete být. Je to sportovní vrchol modelu a tomu odpovídají i ceny servisu. Navíc zachovalá Mazda 3 MPS s původem, začíná na cenách minimálně například více jak 11 000 Euro a více.

Výbava Mazdy 3 BL?

Mazda 3 BL má vše co normální smrtelník pro život s autem potřebuje. Většinou : automatickou duální klimatizaci, vyhřívaná sedadla, komplet elektrickou výbavu, tempomat, parkovací senzory, hlídání mrtvého úhlu atd…

Mazda 3 BL získala 5 hvězdiček při nárazových testech, což je skvělý výsledek. Má isofixy na zadních sedadlech a podle mě pro normální využití i dostatečný zavazadlový prostor.

Ceny servisovaných aut s dobrým původem začínají v Německu kolem 6500 Euro, ovšem za nějakou raritu ať už v podobě posledního roku výroby nebo nízkého nájezdu není problém za Mazdu 3 zaplatit 8 tisíc euro i více.

Výhodou Mazdy 3 BL stejně jako ostatních japonských aut v benzínu je, že jsou dost často plně servisované v Mazdě. Jsou po soukromých osobách a v zahraničí jsou ve velmi hezkém stavu. Pokud máte zájem o dovoz Mazdy a nejen modelu Mazdy 3, kontaktujte Mujdovoz.cz

Mohlo by vás zajímat