Kontrola tachometru a Vin – hledejte souvislosti

Kontrola tachometru a Vin jsou největšími strašáky a budí největší obavy u lidí, kteří uvažují o dovozu auta z Německa. Mají obavy, aby nebyli podvedeni, což je logické. Dneska si ukážeme, jak může vypadat report o kontrole tachometru a VIN, dle českého ověřovacího portálu.

Kontrola tachometru a VIN po „česku“

Stále existují při nákupu ojetých aut lidé, kteří věří všemu co je na papíře. Asi jako já, věřím lidem, neboť to beru podle sebe. Tak stejně někteří lidé stále věří na pohádky o českých nebouraných a nestočených Octáviích, Superbech, Kodiacích atd..z českých inzertních portálů. Jenže víte co? Já se už poučil a nevěřím každému. Když je někdo hrubý na mě, tak já na něj taky a nedovolím nikomu, aby se mnou v.j.bával.  Život mě tomu naučil a stejně přistupuji k ojetým autům – nevěřím všemu, kdo mě co napovídá nebo ukáže.

A stejně musíte k autům přistupovat i vy. Ověřte si maximálně dostupné informace, jenže si je musíte umět dát do kontextu. K čemu vám je report na kontrolu kilometrů, když je zde poslední záznam před 10 lety a nebo naopak, prvním záznamem je česká STK…. Ukázkové podvodné jednání.

Nebo, další příklad auto po haváriích a prodejce vám tvrdí, že to bylo mírně poškozené na pravý boček. Má fotky z havárie? Nemá? Nashledanou! Má rozsah nebo fakturu za opravu? Nemá? Nashledanou. Viděl jsem v českých bazarech X aut s pochybnou historií, které se chlubily s certifikáty na všechno, takže asi tak to funguje 🙂 .

Klient ověřoval VIN Audi A6 Allroad

Stálý klient chtěl zařídit dovoz auta z Německa – Audi A6 Allroad. Krásné auto, skvělá výbava,nízký nájezd, odpočtový vůz na DPH, jasná historie, servis i původ. Prodejce mě ubezpečil a dal i do smlouvy, že auto není bouráno, lakováno nic. A stejně!

Klient nechal „projet“ vin auta, přes kontrolu tachometru a vinu a našel tam 2 poškození!

Jedno za 1000 Euro a druhé za 1800 Euro.

Co to bylo? Podívejte se na video.

Audi A6 Allroad – nákup auta na firmu bez DPH.

Dneska jsou všechna moderní auta vybavená kamerami, čidly, senzory a jakákoliv oprava je drahá, navíc dost často potřebujete udělat kalibraci, kterou jsou schopní udělat jen v Audi za „Audi“ ceny.

Jakýkoliv report prosím vnímejte jako vodítko, nejsou to 100% informace, nic není 100% i tam dole na reportu máte napsáno, že nikdo za nic neručí a informace jsou pouze informativního charakteru.

Hledáte spolehlivý dovoz auta z Německa?

Zavolejte nám nebo napište a dovoz auta zařídíme.

Těšíme se na shledání.

Jiří Janíček

Mohlo by vás zajímat