Po dlouhé době jsem si koupil český motoristický časopis. Zaujal mě zde totiž článek, který popisuje „problematiku ojetin“ v globálu. Po dlouhé době musím uznat, že se jednalo o vcelku zajímavý článek, nicméně opět mě tam chyběla trocha objektivity, ta nebude nikdy, což chápu. Porovnávají různé možností pořízení vozu:

Bazary, které vozy vykupují

První možností je koupit vůz v bazaru, který vozidlo vykoupil. Údajně je to proto, že bazar sám do vozidla investuje své peníze a proto musí s jistotou prověřit technický stav vozidla, eliminovat riziko krádeže a obstarat haldy certifikátů, je zde i možnost právní bezvadnosti – což tak nějak asi funguje. Kdybych byl pan „Kafka“ přečetl si to, tak nikde jinde vůz nekoupím. Ale je zde jedno ALE. Pokud se nepletu, tak výkup funguje na principu…. nízko vykup, draho prodej, pokud možno přes leasing a s různými poplatky za právní úkony a zmíněné certifikáty, které zaplatil prodávající, který auto chtěl nechat vykoupit. Kdo většinou dává auto do výkupu? Jsou to lidé, kteří peníze neřeší (ideální stav), dále jsou to lidé, kteří nutně potřebují peníze. Lidé, kteří ví, že s vozidlem něco je a nebo ví, že je to takový atypický model, že jej na inzerát v životě neprodají. Jeden příklad z praxe, nebudu jmenovat autobazar, kde se to stalo. Pan X si koupil vůz v jednom bazaru, který auta vykupuje. Vše bylo ok, jen běžný servis, pak zjistil, že do auta bude muset něco ještě zainvestovat za opravy, ale OK, patří to k věci, hold kupuje ojeté auto a nikoliv nové. Jenže, co čert nechtěl v zimě to celkem dost naboural o svodidla, nechal auto spravit a chtěl jej prodat….přece nebude jezdit v bouračce. Na inzerát prodej takového auta bez šance….. bez legrace se vydal tam, kde auto koupil. A světe div se, neproběhla žádná kontrola technického stavu, jen kontrola pohledem a to je vše. Dotaz prodejce, jestli byl vůz bouraný? Reakce prodávajícího: „vždyť jsem ho od vás před 3 měsíci koupil“  A to stačilo. Nejvíce času strávili handrkováním o ceně, ale nakonec se dohodli, celkem úspěšně jen o 15 tis. Méně, než co za dané auto dal.

Druhá možnost pořízení vozu je dle článku komisní prodej

Je pravdou, že při komisním prodeji bazar slouží jako zprostředkovatel, ale je zde dost bazarů, kteří si zakládají na dobrém jménu a fungují x let. Takže s daným obsahem nemohu souhlasit. Jsou zde firmy, které vozí auta pro sebe a sami si je prodávají se všemi doklady, totéž platí o jednotlivcích, kteří investují své peníze do auta v zahraničí, riskují kapitál a nemohou si dovolit stejně jako výkupy, aby auto stálo někde 3 měsíce. Tudíž je zde určitá paralela mezi výkupy. Samozřejmě , že je spousta bazarů, kde se prodávají těžce havarovaná opravená auta, různě poupravená atd., ale to asi nikdo nevymýtí. Stejně tak výkupy nepoznají dobře zpravenou bouračku…. Prostě dnes jsou takové technologie, že pokud u daného auta zrovna neodstává světlo o 10 cm „někam“, tak jste často bez šance…a následky havárie se na autě projeví až třeba za rok nebo dva.

Třetí varianta je koupě na inzerát od soukromníka

Údajně je to největší riziko. Ano beze sporu …. je zde možnost koupit vůz pocházející z trestné činnosti, mohl být exekutorem zabaven apod. Nicméně u čerstvého dovozu, pokud je doložitelný původ, nic takového nehrozí.

Poslední možnost je koupě auta v zahraničí

A samozřejmě jako poslední možnost je dovoz auta ze zahraničí. Mám rád ironii. Při hledání auta v zahraničí musíte být údajně velice, ale velice opatrní a mít zkušenosti. Trefnější by bylo daný obsah poupravit…Pokud kupujete auto původem z ČR, tak potřebujete být opatrní, … jestli nebyl vůz bourán a uznán jako totální škoda? Nebyl zabaven pro krádež? Nebyl předmětem dědictví? Exekuce? A kdo ví co ještě…. Tým webu mujdovoz.cz má zkušenosti s pořízením vozu v zahraničí. Budeme velice rádi, až si nový vůz pořídíte s námi. Koupě auta v Německu, Holandsku je záležitost 1 dne !!! Pokud vám někdo tvrdí, že je to po dovozu komplikované, tak nám zavolejte. Koupili jste v ČR první auto, pro které jste se rozhodli během 1 dne? S čím v daném článku musíme souhlasit je opět servis auta po pořízení, shodujeme se 100% s naším obsahem na našem webu. Stručně s nadsázkou řečeno.. kdo si koupí ojeté auto a nevymění ani olej, tak je vhodný pacient pro doktora Chocholouška

Mohlo by vás zajímat