Tipo v benzínu jezdí a funguje

Fiat Tipo 1.4 T jet v benzínu je výborné ojeté pro rodiny, které hledají volbu auta z rozumu. Fiat má jeden problém. Je to jeho renomé z 90.let, kdy se netěšil veliké spolehlivosti, vzpomeňme třeba Fiaty Uno nebo Tipa starší generace.

ALE! Tenhle Fiat je zcela jiný level. Jízda, spolehlivost a všeho v porovnání s modely Fiatu 90.let týče.

Jsou benzínové motory Fiat spolehlivé?

Jedná se o moderní turbomotory s nepřímým vstřikováním. To je perfektní kombinace pro krátké trasy. Neboť motory netrpí na karbonizaci a jiné technické vrtochy v porovnání s moderními koncernovýmí motory TSI.

Motor od Fiatu se dodává i do sportovních verzí jiných modelů značky. Fiat 500 Abarth nebo sportovní roadster Fiat 124 SPIDER, který jsme také dovezli. Motor s turbem nabízí 120 koní výkonu a pro běžné ježdění je to ta nejlepší varianta. Poměrem výkon, cena, spotřeba, spolehlivost nemá v daných cenách ojetých aut konkurenta.

Dovoz Fiatu Tipo je uprostřed tohohle videa.

Fiat Tipo se dodával i se slabším čistě benzínovým motorem o objemu 1,4. Podle mého není vůbec vhodný motor, neboť nejede a „žere“. Ano, pro klidné řidiče a do města, proč ne? Pak je to vhodný motor. Totéž platí pro přestavby LPG. Kdo by chtěl naftu, je zde možnost 1.6 JTD, který se dodával i s automatickou převodovkou, která je s měničem.

Má Fiat Tipo dostatek místa?

Právě tady budete velice příjemně překvapeni, neboť prostoru i pro vyšší lidi nabízí Tipo opravdu dostatek. Zavazadlový prostor je také velkorysý, takže z mého pohledu naprosto bez problémů.

Jak Fiat Tipo jezdí?

Jezdí naprosto nezáludně. Nabízí jednoduchou zadní nápravu, ale i díky tomuhle „levnějšímu“ řešení nabízí velmi dobré jízdní vlastnosti a auto nijak neodskakuje. Co se odhlučnění interiéru týče, tak je to v dané třídě naprosto bez výhrad. Dost často Tipo nabízí i bohatou výbavu, jako např. tempomat, vyhřívaná sedadla, denní LED svícení, automatickou klimatizaci, bluetooth jiné. A na rozdíl od koncernový konkurentů má perfektní matný displej pro rádio a navigaci. Spotřeba auta během cesty z Německa do ČR byla na dálnici pod 7 Litrů na 100 km.

Ano TSI motor, jede o trošičku lehčeji a úsporněji. TSI jsou konstrukčně naprosto jiné motory, které při zanedbané údržbě mohou i draze pozlobit.

U některých modelů Tipa se může po nastartování objevit „škubání“ . Tento úkaz se objevuje u novějších aut. Fiat musel plnit „emisní“ nařízení danou novou legislativou. Doporučil bych výměnu svíček, cívek, palivového filtru a nebo natankovat vysokooktanový benzín. Pokud máte k dané problematice lepší informace, budeme rádi, pokud nám napíšete.

Kolik stojí ojetý Fiat Tipo?

Na mobile.de najdete auta již od 6000 Euro. Naše zkušenosti ukazují, že hezký kombík začíná kolem 10 000 Euro.

FIAT TIPO je nenáročné a moderní, fungující auto.

Hledáte dovoz nejen Fiatu z Německa?

Jsme vám plně k dispozici.

Těšíme se na setkání a spolupráci.

Jiří & Alex.

Mohlo by vás zajímat