Špatná otázka u ojetého auta?

 

Osobní zkušenost při prodeji ojetého auta

 

Prodávám Mercedes Benz 170 v benzínu s LPG systémem Prins.  Jen systém LPG stál v Německu 3tis.euro samozřejmě je k němu doklad. Auto je do posledního metru kilometrově v pořádku, je to rok 2006 auto má celkem najeto přes 220 tis.km. Auto je po výměně motoru, nový motor má najeto něco přes 93 tis.km!!!

 

Tak a tady je u ojetého auta problém

 

Píšu pravdu… v tom je problém. Najednou má zájemce strach o dvě věci.

 

První problém je, že 12 let staré auto má celkově najeto přes 220 tis.km…. a druhý problém, proč má měněný motor? Najednou je kolem auta strach, jako kolem nějakého duchařského vozu… co s tím kdo mohl dělat? Proč to měnili? Jak se o to tedy starali? Panebóže všichni umřeme… 🙂

No nikdo s tím nic nedělal, prostě auto měla žena, která na autě řešila kde jakou blbost, až na výměny oleje, asi si říkala však auto jede, tak co? Proto si motor řekl, že už má takového života dost a odporoučel se. Tečka, konec příběhu.

Pozitiva malého Mercedesu?

 

Nikdo na autě neřeší jeho pozitiva, že jezdí za 1,3kč kilometr v hooodně svižném tempu, že je to auto v plné výbavě vč. panoramatické střechy, interiér vypadá tak na 80 tisíc kilometrů, že má auto nové brzdy Brembo, kompletně nová bomba LPG a revize, olej plnou syntetiku apod.,  ne nikdo to nevidí…..všichni se jen bojí najetých kilometrů.

Opět certifikát s kilometry

 

Zaplatil jsem certifikát na kilometry a historii dovozového auta, abych si otestoval, co mě vyjede na vlastním autě.  Za ty peníze jsem měl jít raději na oběd.

Vše je ve fotografii, auto by mělo mít dle nějakého jejich průměru 161 000Km!!!!! Takže? Kdybych byl podvodník s auty a chtěl auto „stáhnout“, tak ho úplně v klidu nechám někde stáhnou a ještě k tomu dám kupujícímu certifikát, no není to skvělé? A všichni by byli spokojeni.

 

Jenže to nikdy neudělám, jednám s lidmi vždy fér a uvádím poctivé KM a proto mě jen volají lidi s otázkami, jestli 220 tis.km není hodně, ale to, že to má nový motor s 93 tis.km, tak to už nikdo v inzerátu nevidí….no co dodat. Taková je pravda… Pravdu nikdo nechce slyšet, protože jí jen málokdo unese, možná proto je moje Béčko jediné v ČR co má najeto celkově přes 220 tis.km. Je to asi jako s nevěrou partnera…chcete pravdu nebo žít v iluzi?  Volba je na Vás…

Mohlo by vás zajímat