Touran 2.0 TDI s MujDovoz a dovoz na Slovensko

Volkswagen Touran a jeho dovoz na SK. Koncerny jsou u MujDovoz žádaná auta pro dovoz auta z Německa. Oslovil nás klient ze Slovenska. Jaký je rozdíl mezi dovozem auta z Německa do České Republiky na a na Slovensko.

Původní zadání pro dovoz, byl Touran od roku 2019

Původní zadání na dovoz Touranu z Německa, bylo úplně jiné, než jaké auto jsme dovezli. Byl zde limitující rozpočet. Klient hledal prostorné auto pro svou rodinu a nechtěl nikomu naběhnout. Prvně jsme oslovili prodejce ojetých aut ze Stuttgartu, kde byl Hezký Touran, ale prodejce byl celkem zvláštní a až na jednu věc, kterou jsme po něm chtěl nebyl schopný či ochotný k autu říci nic. Místo dokladů, poslal jen VIN číslo a to je Vám upřímně k ničemu, pokud chcete vědět stav, původ a historii auta ve větším detailu.

Volkswagen Touran 2.0 TDI 110 KW bez servisu?

Né tak docela, protože auto, které jsme nakonec koupili pocházelo z firmy. Ta svá auta neposílala do značkových Volkswagen servisů. Jakto? Měli hodně aut a ceny za práci jsou v Německu dost vysoké. I v Německu se firmy chovají hospodárně a zbytečně neutrácejí.

Servisní kniha byla hezky vyplněná, ale jen né ve značkovém servisu. Ani já nejezdím se svými auty do autorizovaných servisů. Jaký je důvod? Často neodbornost, vždy vysoké ceny a zkrátka jim tak nějak nevěřím. Měl jsem jednou negativní zkušenost v Ostravské Audi a to mě vyléčilo na dosmrti. A totéž dělal předchozí majitel tohohle Touranu.

Volkswagen Touran z Německa na Slovensko? MujDovoz a realita

Klienta z SK jsem vyzvedl v Brně v 3.30, kde dorazil vlakem. Na místě probíhala kontrola auta jako vždy. Kontrola měřáku na lak, na kit, diagnostika, testovací jízda, kontrola dokladů, vin a všech nutností k přihlášení auta. Vše dopadlo na jedničku a klient koupil hezkého, nebouraného Tourana za velmi hezkou cenu. Jak sám klient říkal, byl se i podívat na nějaká ojetá auta na Slovensku, ale vždy tam něco bylo. Buď chyběly servisní knihy a nebo to byly havárie, navíc vybíral motor 1.6 TDI, který jsem já upřímně rozmluvil. 2.0 TDI 110 KW je podle mého lepší volbou. Touran s tímhle motorem jenl opravdu hezky svižně.

Auto mělo druhou sadu zimních kole, tažné zařízení, vyhřívaná sedadla atd.

Jaký je rozdíl mezi dovozem auta do ČR a SK?

V ČR, je vše snažší a levnější. S doklady, které k autu byly, tak by přihlášení a evidenční kontrola stála 50 euro a registrace na české SPZ by trvala do 3 dnů. Ano, ze zákona je stejně na Slovensku lhůta 30 dnů, ale NIKDY! Se nám nestalo, aby se na české SPZ čekalo déle jak týden, většinou do druhého dne a nebo za 3 dny.

Na Slovensku to mají tak, že musíte jít s autem na „test originality“. Což je podle mého totální nesmysl, když k autu máte velký TP, malý TP, německou STK a dokonce i COC list! Zkrátka veškeré doklady pro nejsnadnější registraci auta z Německa. Ale na Slovensku to nikoho nezajímá a musíte vše dělat znovu!

Jak dloho čekáte na slovesnké doklady? 30 dnů a stojí to 500 euro! Chcete to rychleji? Do 3 dnů? Plus 300 euro. Proč mám pocit, že se zde krásně otevírá prostor pro korupci na úřadech?  Buďme rádi za to, jak to v ČR funguje a Slovákům držím pěsti při registracích.

Hledáte dovoz Volkswagen Touran?

Zavolejte nám a i Vám rádi obsatráme z Německa dobré auto s jasným původem bez stresů.

Těšíme se na spolupráci.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat