Hrozný Volkswagen Passat B8 – kontrola naslepo

Passat B8 kontrola auta v Německu na slepo je ztráta času!

Highline za supr cenu a ve strašném estetickém stavu

Volkswagen Passat B8 – hledáte jej? Pak vám ukážu, jak by v žádném případě nemělo vaše budoucí auto vypadat. Takhle nějak by se dal shrnout tenhle příběh. Klient oslovil Mujdovoz, abych mu pomohl najít hezkého Volkswagena Passata B8. Klient má nějaký rozpočet a požaduje Passata v hezkém stavu a v dobrém výbavě. Neřeší nějakou „kosmetiku“, jako jsou škrábanečky apod., neboť chápe, že si kupuje ojeté auto.

Stříbrný Passat B8 Highline 2016

Vracel jsem se z Dortmundu a cca 70 KM od mé trasy, byl 1 Passata B8, kterého mě klient zaslal. Tak jsem si říkal, že by byla škoda tam nezajet a na auto se nepodívat. Za tyhle prohlídky nic nechci, ani 3000 ani 5000 Kč a neberu to jako prohlídku auta v Německu. Dělám to pro klienta, neboť mu chci být opravdu přínosem při hledání auta v Německu. Passat B8 z Německa měl být nebouraný, nelakovaný, jen právě s menší kosmetikou (různé škrábance), ale to nám s klientem nevadí.

Krásný Passat B8 Highline

Na první pohled auto vypadalo v pořádku. Přijel jsem na místo, a šel si pro klíčky od auta. Ze začátku jsem řešil prvně technický stav auta. Různé body mých kontrol při nákupu a dovozu auta v Německu. Technicky PASSAT B8 Highline vypadal v pořádku. Na přední nápravě byly celoroční pneu a na zadní nápravě zimáky, ale to se dá nějak pochopit. Interiér auta je na jedničku – nekuřácký, nedoničený s krásnou výbavou vč. virtuálního cockpitu. Možný tip na recenzi Passatu B8.

Vítejte v pekle – na Passatu nebyly jen škrábance

Pravé peklo začalo při vnější prohlídce auta. Je zde lakování. To jsem zjistil díky měření. Kompletně jsou oba boky auta přelakováné. Nicméně to by se dalo pochopit také, pokud by to opravoval Volkswagen a auto by vypadalo hezky. Tady se jednalo o fušeřinu. Ten, kdo to lakoval, tak o téhle profesi neví vůbec nic. Matný, nerozleštěný lak s pomerančovitou strukturou, jako vrchol všeho považuji zadní levý blatník, který byl zralý na přelakování. Ano, jde to řešit a opravit, ale proč? Já taková auta nechci vozit.

Zpětná zrcátka byla nastříkaná nějakou černou hmotou – nebyla to barva, ani folie…vypadalo to asi tak, jako by to natřelo 5-ti leté dítě. Na zadní části víka kufru jsou také odřeniny. To by se opět dalo pochopit, byť nevím, jak se to komu povedlo 🙂 .

Dovoz Passatu B8 jsem klientovi nedoporučil, byť prodejce nabídl slevu 1 000 Euro. Já nevozím auta, která se hned po dovozu musí nějak opravit a vylepšit. Já vozím lidem taková auta, která bych si koupil sobě a tohle bych si teda opravdu nikdy nekoupil. Naštěstí klient to viděl stejně a nenechal se nalákat pěknou výbavou a nízkou cenou.

Hledáte dovoz Passata B8? Zavolejte mě a najdeme jej. Těším se na spolupráci Jiří Janíček J&J

P.S. Zajímají vás i jiná auta, která jsem dovezl? Tady jsou 🙂

Mohlo by vás zajímat