Volkswagen Passat B8 Facelift

Volkswagen Passat B8 Facelift 1.5 TSI Variant. Proč? Vždyť Volkswagen Passat = Diesel. Nebo ne? 🙂 Klientka hledala se svým manželem auto pro rodinu. Potřebovali velký zavazadlový prostor, automat a benzínový motor. Požadavkem bylo co nejmladší auto s nízkým nájezdem.

Výsledek byl….

Volkswagen Passat B8 Facelift 1.5 TSI Variant

Proč se klienti rozhodli pro Volkswagen Passat 1.5 Tsi Variant?  Předně nevyužijí diesel. Ano, do Volkswagen Passat se většina zájemců rozhoduje pro dieselové motorizace a upřímně se nedivím. 2.0 tdi je vyzkoušený motor, který jede krásně a má výbornou spotřebu. Nicméně musím podotknout, že motor 1.5 TSI se 110 kw, jede také velmi hezky a kultivovaně a přítom i při dálničním tempu nemá nijak vysokou spotřebu…cca o 0.8 litru vyšší, než TDI. Ale to tak bude vždy….zkrátka diesel je na dálniční přesuny ideální. Tak to je a nikdo s tím nic neudělá.

1.5 TSI do passatu?

Upřímně mě překvapilo, jak Volkswagen Passat s 1.5 TSI benzínem jel. Auto jelo tiše, plynule se „zbíralo“ z nízkých otáček a navíc byl i motor úsporný. Ano TDI je TDI, na dálnice a vyšší nájezdy, bez debat. Nicméně, bych vůbec tuhle motorizaci nezatracoval. Pro rodinu ideálka…. stejně jako Volkswagen VII s 1.4 TSI je pro rodinu ideálka. Věřte, TDi není potřeba, pokud „nepolykáte“ dálniční kilonetry.

Navíc tenhle Volswagen Passat B8 Facelift 1.5 tsi Variant pocházel přímo od oficiálního prodejce Volskwagen. Věděli jsme již dopředu, že auto je po lakování pravých zadních dveří, nicméně to ničemu neránilo. Tak to zkrátka je. Tenhle Passat Variant byl v porovnání s novým autem cca o 250 tis.kč levnější, pocházel od prodejce Volkswagenu a byl po předrpodejním servisu. Jinými slovy, kavlita auta odpovídala úplně stejně, jako by si jej kupoval Němec.

Dává smysl Volkswagen Passat B8 Facelift 1.5 TSI Variant?

Pokud hledáte Volkswagen Passat B8 Facelift, tak doporučuji i benzínovou variantu. Je opravdu dobrá a věřám tomu, že VW již snad má všechny problémy s TSI motory vyřešeny. Vždyť 1.2 či 1.4 např. v VII Golfech fungují velmi dobře.

110 KW 2.0 TDI je sázka jistotu.

Pokud hledáte rodinné auto pro rodinu, tak Volkwagen Passaat B8 Facelift jistě doporučuji do hledáčku. No a pokud nepořebujete Volkswagen, tak zkuste třeba Opel Insignia.

To je dovoz aut z Německa s Mujdovoz.cz…. co si dohodneme, to platí.

Mohlo by vás zajímat