Volkswagen Golf Sportsvan

Proč si klient vybral Volkswagen Golf Sportsvan a proč byste jej měli zvážit pro svou rodinu také?

Proč si jej klient vybral? Klient hledal auto pro svou rodinu, nicméně nepotřeboval veliké MPV , jako je Sharan, naproti tomu nechtěl nízké auto typu kombi, jako je Volkswagen Passat nebo Volkswagen Golf kombi, neboť má rád vyšší posed za volantem.

Přeci jen pracuje jako řidič nákladního auta :-). No a tak mu vyšla jediná rozumná varianta. Tedy mimo Volkswagenu Touran, který se klientovi nelíbí a tou je Sportsvan.

Výběr motorizace pro Golf Sportsvan?

Jednoznačně benzín, neboť klient diesel nevyužije. Požadoval 110 KW verzi benzínového motoru 1.4 TSI. Nechtěl novější motor o objemu 1.5 TSI, neboť ten má vypínaní válců a jiné „srandy“.

Klient nejenom, že je řidič z povolání, ale také automechanik a jak sám říkal, „nechci mít v autě něco, co mě bude za jízdy odpojovat válce motoru“. No a ono se mu asi moc nedivím. O motorech 1.5 TSI jsem již psal v článku o Volkswagenu GOLF 7. generace. Systém jako takový funguje zatím bez problémů a pokud dojde k problémům, tak je to díky softwarové chybě. Tu vyřeší návštěva autoservisu.

Jak Jezdí 1.4 TSI 110 KW ve Sportsvanu?

Auto s tímhle motorem jede dostatečně dynamicky, automat řadil hezky, čistě bez jakéhokoliv zaváhání. Vybrané ojeté auto bylo plně servisováno v autoservisu Volkswagen v Německu. Jaká byla výsledná spotřeba za celou dobu, kdy jsme jeli domů do ČR? 6,6 litrů benzínu na 100 kilometrů na německé dálnici, super hodnota!!!

Spotřeba 1.4 TSI motoru s DSG?

Předně musíme brát v potaz, že jsme jeli docela svižně a kupovaný Volkswagen byl obutý do extrémně hučících celoročních pneumatik Uniroyal. Nikdy tuhle černou věc nekupujte a pokud vám jí někdo daruje, tak utíkejte také :-). Tyhle pneumatiky byly opravdu decibelová katastrofa, nicméně auto bylo hezké, uvnitř jako nové, mělo jen asi 3 škrábance, nicméně klient byl rozumný a říkal, že to opravdu nebude u ojetého auta řešit. Moje řeč :-).

Hledáte kompromis mezi Volkswagenem Sharan a Volkswagenem Golf 7 Kombi? Sportsvan je řešení. Jeho dovoz rád zařídím. Těším se na spolupráci při dovozu auta z Německa.

Mohlo by vás zajímat