Turecký Vs. Německý prodejce aut v Německu

Je turecký prodejce aut v Německu hrozbou?

Turecký a Německý prodejce aut, jenže kteří jsou ti správní? Lidé požadují dovoz auta z Německa z různých důvodů…ať již chce někdo ušetřit, někdo hledá rarity, někdo hledá lépe vybavená ojetá auta za lepší ceny a někdo chce mít větší jistotu při nákupu, než je tomu v inzerci ojetých aut v České Republice. Jinými slovy lidé přestává bavit, že z nich dělá někdo lidově řečeno „blbce“

Turecký a Německý prodejce aut

Ten poslední případ se týká většiny mých klientů. Chtějí mít větší pravděpodobnost dobré a férové koupě ojetého auta v Německu. Na internetu existují různé fámy o tom, jak si dávat pozor na turecké obchodníky s ojetými auty, nicméně upřímně polovina českých občanů pokládá za Turka kohokoliv, kdo je opálenější. Nicméně v Německu je i řada jiných národností, jako jsou Bulhaři, Rusové, Rumuni, Chorvati, Srbové, Poláci atd…a víte jaký je výsledek? Nejsou o nic horší nebo lepší, než němečtí prodejci. Vždy je to o přístupu k zákazníkům, vždy je to o lokalitě daného prodejce a o konkrétní nabídce daného prodejce.

Dovoz auta z Německa jen odněkud

Není Německo, jako Německo a za celou svou kariéru dovozce aut jsem již vyselektoval jisté lokality, kde pro auta jezdit a kde nikoliv. Nikdy nezapomenu na idioty z Ingolstadtu z oficiálního dealerství Toyoty, kteří lhali od A do Z. Tenhle dovoz se měl uskutečnit zhruba před 4 lety a nedopadl.

Dovoz auta od Němce a od Turka

No a nyní se po 4 letech historie opakovala…Jel jsem klientovi bez jeho přítomnosti pro auto s podvalníkem. Vybrané auto byl Opel Insignia Kombi 1.8i. z roku 2010. Klient chtěl benzínovou variantu, neboť je to spolehlivý motor a diesel by nevyužil.    Ano, slyšíte správně, benzínová Insignia je dobré auto pro rodinu, která neřeší rok výroby a kouká především na užitnou hodnotu a spolehlivost. Je to dobře udělané auto, nabízející dostatek místa, komfortu a za danou cenu i dobrý poměr výkon vs. cena.

Opel Insignia od Němce

Auto mělo být údajně jen na 2 dílech lakováno, ale technicky mělo být v pořádku. Jak to říct hezky…, již od pohledu to auto vypadalo podezřele…a po nastartování z něj tekl olej, haprovaly otáčky a expanzní nádobka byla plná „marastu“ z výfukových splodin… prostě katastrofa…. prodejce za to chtěl 8 tis euro, podle mě to auto nemělo cenu ani 4 tisíce euro, neboť bylo těsně před smrtí.

Opel Insignia od Turka

Auto jsem samozřejmě nekoupil, volal jsem klientovi, poslal fotky a shodli jsme se, že auto je katastrofa. Nicméně jsem na místě hledal jiný vůz a zajel jsem si 250 km k tureckému obchodníkovi. Našel jsem auto, které bylo po opravě na pravý zadní nárazník a po opravě převodovky. Auto bylo po 2 majitelích, plně servisováno v Opelu…. mělo velmi zajímavý nízký nájezd i výbavu… Vše co prodejce řekl, tak tak bylo ve skutečnosti… porovnějte si obě auta sami :-). Cena téměř stejná.

No a pak kdo je větší lhář? Němci nebo Turci?… Vždyť je to o lidech, konkrétních bazarech a konkrétních autech. Dovoz auta není úplně taková legrace, jak si někteří lidé bláhově myslí.

Mohlo by vás zajímat