Toyota Verso S Life auto do města
Toyota Verso je velice známým modelem značky. Znáte verzi S-Life? Je to menší městské auto, které je velice zajímavé, co se motorů a celkového zpracování týče. A právě jednu Toyotu Verso S life jsme dovezli klientovi ze Severní Moravy. Jenže s autem a jeho hledáním byly drobné komplikace a ani dovezené auto nebylo úplně bez problémů, neboť prodejce byl idiot.
Toyota Verso S life
Malé auto, vhodné do města. A to je právě jeho problém. Je to stejné jako s Hondou Jazz. Tahle auta jsou často majetkem různých rozvážkových firem a tomu odpovídá i jejich stav. Klient si našel Toyotu od oficiálního prodejce Toyota s plnou servisní historií. V tomhle ohledu nebyl žádný problém. Majitelkou byla paní, servis Toyota, dostali jsme i fotky podvozku, neboť se přece jen jedná o 11 let staré japonské auto a koroze není zrovna „kámoš“.






Co odhalila detailní prohlídka auta?
Při kontrole auta na místě se zdálo po technické stránce vše v pořádku. Motor šel jako švýcary, převodovka, zadní kamera, klima, elektrická výbava vše bez problémů. Jenže jsem díky měření laku zjistil následující. Pravá zadní část je lakována a trošku i kitována. Větší detail? Bingo! Pravá strana byla po opravě. Volal jsem vše klientovi a nabídl, že se otočím a pojedu zpátky, pokud je to překážkou. Jenže klient šel na danou situaci s klidnou hlavou a přemýšlel racionálně. Původ auta, servis, motoricky na jedničku a dobrá cena.


Klient říkal, že pokud je auto po mechanické stránce v pořádku, tak jej bere. Nebyl jsem tak hodný a po prodejci jsme pro klienta chtěl alespoň 500 Euro slevu za lhaní. Nechtěl, ale nakonec dal. Takové chování jsem si už odvykl i od Turků, kteří dost často s Vámi hrajou rovinu. Né všichni samozřejmě.
Toyota Verso Slife, jak jede?
Na uatě po prvních kilometrech, bylo vidět, že opravdu jen jezdilo ve městě a okolí. Motoru se moc nechtělo. Ale 690 KM po dálnici na 100 oktanový benzín, který jsem do malé Toyotky nalil, se auto rozjezdilo a dálniční tempo jí nedělalo sebemenší problémy.
Já osobně bych na autě vyměnil: Olej, všechny filtry, svíčky. Pak věřím, že Toyotka bude fungovat a sloužit. Spotřeba na dálnici? 6,2 Litrů, tachometrových 140 KM/H. Troufnu si říct, že je to hezký výsledek, nemyslíte?
Hledáta dovoz malého auta? Zavolejte nám a nebo se koukněte i na Hondu Jazz.
Těšíme se na spolupráci.
Jiří & Alex