Tiguan Allspace – Tip na skvělé auto pro rodinu

Tiguan Allspace? Warum nicht?!

Tiguan Allspace poptaný skvělým člověkem z Bojkovic na JV naší republiky se podle všech povedl. Klient měl pro dovoz svého nového rodinného auta jasné požadavky.

Hlavní požadavky na auto

Tiguan musel být bílý. Musel mít 4 motion – pohon 4X4, automat a musel mít R-line paket. Dále musel mít kožená nebo alacantarová sedadla. Dalším požadavkem bylo i tažné zařízení, ale to už bychom chtěli moc 😊, neboť v dané ceně je vůbec v dnešní době malý zázrak Tiguan Allspace v R-line paketu😊.

Tiguan od oficiálního dealera VW

Prokoukli jsme pár aut z mobile.de, což je jeden z největších inzertních serverů v Německu. Našli jsme pár aut, jenže tenhle na který se právě díváte byl jasné číslo 1.

Konkrétní vůz byl daleko, ale u dovozu aut s Mujdovoz je Vám to jedno. Jakto? Protože nemáme žádné kilometrické ceny ani vzdálenostní příplatky. U Mujdovoz je cena cenou a nic navíc.

Tiguan a historie

Daný vůz byl plně servisovaný ve Volkswagenu. Byl zde vyměněný olej v automatické převodovce i diferenciálech. Auto mělo lakováno pár dílů, ale jednalo se pouze o kosmetické škrábanečky, které by u německého kupujícího neobstály.  Klient si dodělá tažné zařízení, neboť na rozdíl od Audi nemá VW přípravu na tažné zařízení a musíte si vše nechat dodělat vč. elektriky.

Allspace je ideální pro rodiny

Řídil jsem Tiguana Allspace domů a musím říct, že se jedná o velice dobrého parťáka na cesty. Celková průměrná spotřeba se ustálila po celé cestě na hodnotě 6,4L nafty na 100 KM. Tiguanek měl 2.0 Tdi se 140 KW a danou spotřebu považuji za velmi hezký výsledek. Navíc je velmi dobře odhlučněný, tudíž i delší cesta přes 1000 Km, nebyla v sebemenším ohledu překážkou.

Detail, který poteší je veliká dveřní kapsa, kde bez problémů dáte 1,5 litrovou petku s vodou. Boky dveří oblepeny kobercem, tudíž si je nepoškrábete. Perfektní světla jsou třešničkou na dortu.

Volkswagen Tiguan je menším autem. Je vhodnější pro aktivní lidi nebo menší rodiny. Naproti tomu Tiguan Allspace je větší rodiné auto, ale nemá rozměry, jako např. VW Touareg, ale i přesto dokáže nabídnou pohodlí, komfort a dostatek prostoru pro všechny na jeho palubě.

Bylo mi ctí, dovést takovýhle další krásný vůz.

Hledáte auto v podobném stavu? Zavolejte, napište nám a najdeme Vám jej.

Těšíme se na spolupráci

Váš Jiří Janíček.

Mohlo by vás zajímat