Tiguan 2.0 TDI nebo 1.5 TSI? Mujdovoz a kontrola

Volkswagen Tiguan 2.0 TDI nebo 1.5 TSI?

Tiguan 2.0 TDI nebo 1.5 TSI? Zásadní otázka při výběru nového auta do rodiny, kterou klient řešil. Já osobně nemám proti novým 1.5 TSI benzínovým motorům vůbec nic. Zatím fungují, jenže jsou příliš mladé na to, aby kdokoliv dával nějaké verdikty ohledně spolehlivosti těhle motorových jednotek z dlouhodobého užívání. Pokud chcete TSI benzín, volil bych 2.0 TSI, který se montoval i do jiných modelů od VW a zatím se jeví jako spolehlivá záležitost.

U 2.0 TDI na rozdíl od 1.5 TSI je úplně jiná situace. Léty vyzkoušený motor s dobrou spotřebou i výkonem. Není to nerozbitný motor, ale při dobré údržbě a zacházení funguje a je spolehlivý. Výkon 110 KW je dostatečný pro rodinné cestování a případné obavy z DPF apod. jde jednoduše vyřešit tím, že auto vezmete občas na delší vejlet a nebo jej nebudete podtáčet. Lidé si z dieselů dělají často větší problémy, než jaké doopravdy jsou.

Volkswagen Tiguan 2.0 TDI a 1.5 TSI u dealera VW v Německu

Byl jsem pro nákup jiného vozidla, ale zajel jsem se podívat k dealerovi Volkswagen v Německu na 2 cenově podobné kusy Volkswagen Tiguana.

Prohlídky aut na slepo v Německu nemají cenu

Tohle opakuji pořád. Ježdění někde po Německu a kontrolovat auta „na blind“ nebo-li naslepo je ztráta času pro nás a ztráta peněz pro zájemce o ojetá auta. Můžete se podívat i zde, kde jsme kontrolovali na slepo Volkswagen Passat B8. Katastrofa!!! Podle fotek pěkné auto.

Jenže, tady to byl jiný příběh. Klient mě požádal o kontrolu a tak jsem se mu sjel ZDARMA podívat na červeného Tiguana z roku 2017, s nízkým nájezdem a 2.0 TDI motorem.

Auto bylo uvnitř jako nové. Venku nevykazovalo žádnou nadměrnou kosmetickou vadu, jenže!!!

Podívejte se na video. Auto bylo špatně opravené.

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI

Krásný bílý Tiguan s motorem 1.5 TSI byl z roku 2019 za velmi dobrou cenu a byl bez poškození. Interiér byl stav nového auta. Měl příplatkovou reprosoustavu DYNAUDIO a byl bez poškození.

Který motor do Tiguana vybrat?

Já osobně bych si koupil 2.0 TDI pro kroutící moment. Jenže, ten kdo krouťák nevyužije, nechť se TSI motorů nebojí. JENŽE zde také již neplatí, že benzín je vhodný na krátké trasy. Zapomeňte na to prosím!!!!!!!!!!!!

I tenhle typ motoru vyžaduje a žádá! Správný styl jízdy, kvalitní oleje, palivo a když mu dáte občas i aditiva bude moc vděčný. Je to moderní motor, který opravdu nemá rád kilometrové poskakování. Stejně jako diesel 😉.

Hledáte dovoz Volkswagen Tiguan? A nebo jiného auta a chcete se poradit?

Kontaktujte nás 😉 . Těšíme se na spiolupráci.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat