TESLA model 3 a S

Koupě elektromobilu TESLA model 3 a S

Tesla model 3 a S. Když se vysloví tenhle název automobilky, tak to budí bezesporu emoce. Tesla má 2 skupiny fanoušků. Jedni jí milují a druzí ji nemohou přijít na jméno. Já se přiznám, jsem někde uprostřed a to především díky panu Muskovi. Nepopírám co dokázal a přeju mu to. Ale na druhou stranu, je to člověk, který se „zhulí“ a jde vyprávět plány své firmy do rádia. Jak už tohle není manipulace s kapitálovým trhem, tak pak už nevím 🙂 . Ale zpět k autům.

Chápu proč takové auto vzniklo, chápu lidi, kteří si jej kupují a rozumím tomu, proč je návykové okamžité zrychlení a high tech technologie.  Ale co si budeme….Jsem milovník klasických aut, to ale neznamená, že s dovozem hezké Tesly nepomůžeme. Právě naopak.

V minulosti jsem dovezl několik automobilů značky Tesla.  Ze začátku éry Tesel se často vozily z Holandska, jenže je to Holandsko a nedopátráte se téměř ničeho, co se historie týče.

Tesla model 3 nebo S? Německo vede

Jedna krásná Tesla S 90 pocházela z Bavorska. Byla pro sympatického klienta z Prahy. Tahle fešanda byla po opravě karosérie za neskutečnou částku. Když píšu neskutečnou, myslím hodně vysokou. Na to, jaká to byla „relativně maličkost“, tak mazec. A tady jsme u prvního bodu na který musí nový majitel myslet.

Chcete Teslu? Zamyslete se nad těmito věcmi

Zamyslete se nad servisem. Kromě Prahy v ČR není zatím žádný ofic. servis Tesly. Ano, majitelé často vozí auta např. do Vídně, Polska nebo Německa, ale už tenhle fakt může být pro někoho limitující. Je pravdou, že všichni klienti, kterým jsem zatím dovoz Tesly zařídil byli buď z Prahy nebo z Brna, takže i Vídeň je za „rohem“.

Pojištění Tesly

Pojištění Tesly je kapitola samá pro sebe. Na Teslu je cenově směšné povinné ručení. Je téměř za cenu Fábie. Opravdu. Na tak výkonné auto, je to sranda, asi se pojišťovny „chlácholí zeleným provozem“. Jenže, čím se nechlácholí je cena havarijního pojištění, které je u podobného typu auta naprostou nutností!  A tam již začínají naprosto jiné cifry….od 48 tisíc kč nahoru.

Píšu to zde jen pro představu, neboť chápu, že ten kdo má peníze na Teslu, neřeší cenu autopojištění.

Ale ti, kdo to musí řešit, tak si to raději dobře promyslete, abyste nebyli překvapeni. Jak se říká, kdo chce opici, musí mít na banány.

Nejnovější dovoz Tesly 3 najdete zde.

Dovoz nejen Tesly z Německa rádi zařídíme.

Těšíme se na setkání

Jiří Janíček

Mohlo by vás zajímat