Hledáte spolehlivé auto a malou spotřebu?

Jaká je spotřeba u Suzuki SX4 Scross 1.4T ?👍

Suzuki SX4 Scross považuji za velice povedené auto a pokud někdo hledá nenáročné ojeté auto s dobrou spolehlivostí, výbornými motory a jízdními vlastnostmi, tak si na seznam napište Suzuki Scross. Auto je takový crossover, který se lidem buď líbí a nebo ne. Já si k němu našel cestu díky dovozům aut, neboť jsem jich za svou kariéru dovozce dovezl několik. Mé první pocity z auta si můžete přečíst např. zde. nebo videjko s manuálem máte zde.

Suzuki SX4 Scross na dálnici

Podělím se s Vámi o reálnou zkušenost s cestováním s benzínovým Suzuki s 1.4 Turbo motorem, v automatu a s pohonem všech kol. Abych dokázal svá tvrzení o dobrém, nekomplikovaném autě, které je vhodně i pro lidi vyššího věku, tak zde uvádím zkušenosti s autem od rodičů. Ano i svým rodičům jsem dovezl právě ono Suzuki.

Proč Suzuki SX4 Scross?

Auto jednoduché konstrukce. Dokonce má manuální ruční brzdu!!! Což oceníte mimo jiné při smykování v zimě 😊. Z tohohle auta nemáte pocit, že v zimě mu zamrzne softvare. A nebo ovládání přístrojové desky. Tohle Suzuki z roku 2018 jede s přeplňovanou 1.4 naprosto skvěle. Jede s naprostou lehkostí, má krásně citlivé řízení, že máte pocit, že se asi něco rozbilo, ale opak je pravdou. Ano, mohlo by být od kol tišší, ale to už je vlastnost japonských aut.

Jaká je spotřeba?

Rodiče s autem jezdí denně krátké trasy a nebo kolem 30 km. Spotřeba? Za rok průměr 6,5 litru na 100 km a to si přiznejme, že otec zrovna pomalu nejezdí. Spotřeba Suzuki na dálnici? Není o moc vyšší.

Jenže co takhle spotřeba na německé dálnici, průjezd Berlínem a zpět do ČR? Ano, tuhle cestu dlouhou přes 1800 Km jsem se Suzuki SX4 Scross 1.4 Turbo absolvoval. Výsledek? Pocity? Auto jelo neustále mezi 130 – 150 KM/H, občas i 160. Na český benzín, nevím proč (tuším) 😊😊😊, byla spotřeba 7.6 Litru a na německý z Aralu klesla na 7.1 L na 100 kilometrů. Podle mě se jedná o skvělý výsledek, vezmemeli v potaz vyšší stavbu karoserie, dálniční tempo,zimní podmínky vč. zimních pneumatik.

Pokud hledáte vyšší auto s dobrou a spolehlivou technikou, tak buďte odvážní a dejte si na seznam i Suzuki SX4 Scross. Podle mého neuděláte chybu. A kdo nemá peníze na novější auta, tak starší Suzuki s 1.6 benzínovým motorem jsou téměř nesmrtelná auta, podívejte se zde na video i články z minulosti.

Na dovoz nejen Vašeho budoucího Suzuki se těšíme.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat