Suzuki SX4 SCross – pro koho je?

Suzuki SX4 S Cross je všeobecně auto pro lidi, hledající tyto vlastnosti ojetých aut. Spolehlivost, jednoduchost, skvělý motor i podvozek a nenáročnost provozu. Přitom si chtějí řízení a cestování užívat. Ale hlavně chtějí mít v autě jistotu. Taková je definice zájemce o ojeté SUZUKI SX4 Scross. Test Suzuki SX4 S Cross z roku 2013 je zde. Článek z jiného webu je zde.

Suzuki si nikdy nekoupí člověk hledající luxus a prestiž. Na to si Suzuki SX4 SCross nehraje. Není to nějaké „pozlátko“, je to perfektní auto, které na „blbosti“ zkrátka a jednoduše nemá čas. Konkurence je v segmentu veliká.

Zajímá Vás zkušenost a polehlivost novějšího modelu Suzuki SX4 Scross? 1.4 Boosterjet? 20 000 KM osobní zkušenosti. Jak to po roce užívání se Suzuki dopadlo? Najdete zde.

Suzuki SX4 SCross zakladatelem třídy

Málo kdo ví, že právě Suzuki SX4 S-Cross je zakladatelem třídy malých Crossoverů. Ano, segment, který se dnes hemží značkami, jako Volkswagen Tiguan, Škoda Yeti apod. započalo právě Suzuki se svým modelem SX4 S-Cross.

Suzuki nabízí dostatek místa jak pro posádku, tak v zavazadlovém prostoru. Kufr je veliký 430 Litrů, navíc nabízí dvojité dno. Suzuki má vyšší stavbu karoserie, takže se do něj perfektně nastupuje i vystupuje. Nemusíte řešit nějaké nerovnosti na vozovce nebo výjezdy na chalupu. Ve verzi ALL GRIP, což je pohon 4X4 nabízí jistotu i v zimě. Suzuki SX4 SCross je vždy „předokolka“ a záleží na zvoleném režimu, kdy se připojí zadní náprava. Allgrip funguje, nejsou o něm známé nějaká zásadní poruchy. Všimli jste si někdy v Alpách, jakými auty velmi často jezdí „starousedlíci“? Ano, těmito vozy a ví proč.

Proč si koupit Suzuki SX4 S-Cross?

Skvělé motory, výborné podvozky – perfektní jízdní vlastnosti v dané třídě. Dostatek místa, výborný výhled z auta a celková nenáročnost na provoz a údržbu. Tohle auto po vás nebude chtít nic navíc, žádné updaty softwaru, žádné nečekané drahé návštěvy v servisu apod. Navíc často nabízí výbavu, která je zvykem až v opravdu luxusních autech vč. parkovací kamery, panoramatické střechy, kožený interiér či denní LED svícení apod.

Motor Suzuki SX4 zvládá krátké trasy bez újmy.

Na výběr z motorů u Suzuki SX4 S Cross máte 1.6 diesel a nebo 1.6 benzín. Doporučuji všem benzínovou variantu, neboť je mimo jiné vhodná i pro krátké popojížďky. Je nenáročná na provoz, má řetězové rozvody, má skvělý točivý projev a i při dynamickém stylu jízdy umí být úsporná. Benzínový motor od Suzuki 1.6i 88 KW je ta správná motorizace pro českého uživatele. Auto s tímhle motorem je vhodné i na krátké trasy!!! Ano tenhle motor je ještě „stará“ škola v dobrém slova smyslu. Nemá turbo, nemá přímý vstřik apod. A jak se krááásně vytáčí…od 4 tisíc otáček na kdejaké okresce „vypráská“ i mnohem silnější auta, to mě můžete věřit.

Diesel? Jen se 100% historií a původem

Diesel se musí kupovat jen s jasným původem a jasně doloženými kilometry. Je jistě vhodnější na „tahání“ např. dřeva z chaty apod. 🙂

Manuál nebo automat?

Diskutabilní otázka…Lidé většinou kupují Suzuki SX4 S Cross v manuálu, který je 5.stupňový. Díky manuálu si můžete na okreskách opravdu hezky zablbnout, ale od 140 KM/h na dálnici je v kabině již vyšší hluk, díky vyšším otáčkám motoru. Vyšší, nikoliv nesnesitelný, takže 6 by se jistě hodila.

Automat je CVT a je ve vyšších otáčkách hlučnější. Kdy? Hlavně při akceleraci, nicméně je o zvyku. Naopak odměnou jsou nižší otáčky při dálničním tempu. Tyhle převodovky používají i ostatní japonští výrobci jako je Subaru nebo Toyota a ti ví, proč některé věci dělají jinak, než „Evropani“. Koukněte se na video, kde popisuji SUZUKI SX4 S-Cross svým pohledem vč. otáček motoru u automatu.

Nevýhody SUZUKI SX4 S Cross

Přemýšlím, jestli má auto nějaké nevýhody…Pro někoho to může být projev automatu. Ale jak jsem psal, je to o zvyku. Pro někoho je to design a celkem normálnost auta. Suzuki SX4 S-Cross ničím neprovokuje. Ale přesně takové tohle auto je a proto jej budete milovat. Suzuki SX4 S-Cross je držák hodnoty. To je dobrá zpráva pro majitele aut. Nikoliv pro budoucí zájemce, ale s tím už nikdo nic neudělá. Hold, když je něco kvalitní, tak to nemá důvod být levné.

Jaká je spolehlivost SUZUKI SX4 S-cross novějšího modelu? Zkušenost po 22 000 Kilometrech.

Hledáte dovoz výborného a nenáročného ojetého auta Suzuki SX4 S-Cross? Zavolejte mě, bude to pro mně radost.

Hledáte inspiraci? Podívejte se na dovezená auta s klienty.

Mohlo by vás zajímat