Suzuki SX4 SCross ideální ojeté auto do „ne“ ideální doby

Suzuki SX4 SCross – pro koho je?

Suzuki SX4 S Cross je všeobecně auto pro lidi, hledající tyto vlastnosti ojetých aut. Spolehlivost, jednoduchost, skvělý motor i podvozek a nenáročnost provozu. Přitom si chtějí řízení a cestování užívat. Ale hlavně chtějí mít v autě jistotu. Taková je definice zájemce o ojeté SUZUKI SX4 Scross. Test Suzuki SX4 S Cross z roku 2013 je zde. Článek z jiného webu je zde.

Suzuki si nikdy nekoupí člověk hledající luxus a prestiž. Na to si Suzuki SX4 SCross nehraje. Není to nějaké „pozlátko“, je to perfektní auto, které na „blbosti“ zkrátka a jednoduše nemá čas. Konkurence je v segmentu veliká.

Suzuki SX4 SCross zakladatelem třídy

Málo kdo ví, že právě Suzuki SX4 S-Cross je zakladatelem třídy malých Crossoverů. Ano, segment, který se dnes hemží značkami, jako Volkswagen Tiguan, Škoda Yeti apod. započalo právě Suzuki se svým modelem SX4 S-Cross.

Suzuki nabízí dostatek místa jak pro posádku, tak v zavazadlovém prostoru. Kufr je veliký 430 Litrů, navíc nabízí dvojité dno. Suzuki má vyšší stavbu karoserie, takže se do něj perfektně nastupuje i vystupuje. Nemusíte řešit nějaké nerovnosti na vozovce nebo výjezdy na chalupu. Ve verzi ALL GRIP, což je pohon 4X4 nabízí jistotu i v zimě. Suzuki SX4 SCross je vždy „předokolka“ a záleží na zvoleném režimu, kdy se připojí zadní náprava. Allgrip funguje, nejsou o něm známé nějaká zásadní poruchy. Všimli jste si někdy v Alpách, jakými auty velmi často jezdí „starousedlíci“? Ano, těmito vozy a ví proč.

Proč si koupit Suzuki SX4 S-Cross?

Skvělé motory, výborné podvozky – perfektní jízdní vlastnosti v dané třídě. Dostatek místa, výborný výhled z auta a celková nenáročnost na provoz a údržbu. Tohle auto po vás nebude chtít nic navíc, žádné updaty softwaru, žádné nečekané drahé návštěvy v servisu apod. Navíc často nabízí výbavu, která je zvykem až v opravdu luxusních autech vč. parkovací kamery, panoramatické střechy, kožený interiér či denní LED svícení apod.

Motor Suzuki SX4 zvládá krátké trasy bez újmy.

Na výběr z motorů u Suzuki SX4 S Cross máte 1.6 diesel a nebo 1.6 benzín. Doporučuji všem benzínovou variantu, neboť je mimo jiné vhodná i pro krátké popojížďky. Je nenáročná na provoz, má řetězové rozvody, má skvělý točivý projev a i při dynamickém stylu jízdy umí být úsporná. Benzínový motor od Suzuki 1.6i 88 KW je ta správná motorizace pro českého uživatele. Auto s tímhle motorem je vhodné i na krátké trasy!!! Ano tenhle motor je ještě „stará“ škola v dobrém slova smyslu. Nemá turbo, nemá přímý vstřik apod. A jak se krááásně vytáčí…od 4 tisíc otáček na kdejaké okresce „vypráská“ i mnohem silnější auta, to mě můžete věřit.

Diesel? Jen se 100% historií a původem

Diesel se musí kupovat jen s jasným původem a jasně doloženými kilometry. Je jistě vhodnější na „tahání“ např. dřeva z chaty apod. 🙂

Manuál nebo automat?

Diskutabilní otázka…Lidé většinou kupují Suzuki SX4 S Cross v manuálu, který je 5.stupňový. Díky manuálu si můžete na okreskách opravdu hezky zablbnout, ale od 140 KM/h na dálnici je v kabině již vyšší hluk, díky vyšším otáčkám motoru. Vyšší, nikoliv nesnesitelný, takže 6 by se jistě hodila.

Automat je CVT a je ve vyšších otáčkách hlučnější. Kdy? Hlavně při akceleraci, nicméně je o zvyku. Naopak odměnou jsou nižší otáčky při dálničním tempu. Tyhle převodovky používají i ostatní japonští výrobci jako je Subaru nebo Toyota a ti ví, proč některé věci dělají jinak, než „Evropani“. Koukněte se na video, kde popisuji SUZUKI SX4 S-Cross svým pohledem vč. otáček motoru u automatu.

Nevýhody SUZUKI SX4 S Cross

Přemýšlím, jestli má auto nějaké nevýhody…Pro někoho to může být projev automatu. Ale jak jsem psal, je to o zvyku. Pro někoho je to design a celkem normálnost auta. Suzuki SX4 S-Cross ničím neprovokuje. Ale přesně takové tohle auto je a proto jej budete milovat. Suzuki SX4 S-Cross je držák hodnoty. To je dobrá zpráva pro majitele aut. Nikoliv pro budoucí zájemce, ale s tím už nikdo nic neudělá. Hold, když je něco kvalitní, tak to nemá důvod být levné.

Hledáte dovoz výborného a nenáročného ojetého auta Suzuki SX4 S-Cross? Zavolejte mě, bude to pro mně radost.

Hledáte inspiraci? Podívejte se na dovezená auta s klienty.

Mohlo by vás zajímat