Škoda Octavia 2 nebo Toyota Avensis T25?

Prezentuji zde jen svůj názor. Škoda Octavia 2 či Toyota Avensis T25?Vycházím ze stavu ojetých aut po 13 letech provozu, bavím se zde o běžně dostupných autech za nějaké normální peníze. Klidně ať auto stojí 180 000 Kč, ale ať vše odpovídá původu a popisu. Pokud na takové ojeté auto, ať již Škoda Octavia 2 nebo Toyota Avensis narazíte, tak je kupte! Nebudou.

Benzínové motory Škoda vs. Toyota

Škoda Octavia 2 je běžné auto, které na normální ježdění stačí. Bavím se zde pouze o benzínových motorizacích, které fungují. Nejsou s nimi drahé, až fatální opravy. No a to je u dvojkové Škody Octavia pro mě jen motor 1.6 MPI. Nic jiného z benzínů bych do ojeté Octavie 2 neriskoval,  nehledal, ale je to jen můj názor.  Octavia s ním nějak jede, ale především funguje. Není to závodní auto, ale o to u Octavie nejde. Interiér, zpracování, jízdu v Octavii známe asi všichni, nebudu nosit dříví do lesa.

Toyota Avensis T25? Svezte se a uvidíte

Pokud vezmeme auto Toyota Avensis ze stejného roku výroby jako Škoda Octavia, tak pro mě není nad čím váhat. Toyota Avensis je úplně jinde. Ve všem. Motory, podvozek, pohodlí, utlumení, výbava, ale především jízdní projev.

Nejlepší jsou na Toyotě motory, ať už 1.8i nebo 2.0i byly, jsou a budou úplně jiná liga než Škoda se svými benzíny.

Jak jste již asi z článku poznali, já bych neváhala ani minutu, nad touhle otázkou, nicméně 100 lidí 100 názorů. Každý ať si jezdí v čem chce a pokud mu to auto bude dělat radost, tak je to super!

Dovoz ať již Škoda Octavia 2 nebo Toyota Avensis rád zařídím.

Mohlo by vás zajímat