Škoda Kodiaq nebo Mercedes GLC?

Škoda Kodiaq nebo Mercedes GLC? Říkáte si, co je to za otázku? Že tahle auta spolu vůbec nesouvisejí? Nová možná ne, ale jako ojetá auta toho mají více než společného. A jeden podobný příběh jsme si prožili se skvělým klientem ze Zlínka. Obě auta jsou čtyřkolky, SUV a jako ojetá auta jsou za podobné ceny.

Rodinné auto SUV: Škoda Kodiaq

Původní zadání bylo jasné. Klient říkal, že chce, aby jeho nové auto nějak vypadalo, proto se poohlížel po Škodě Kodiaq ve verzi Sportline. Potřeboval pohon 4X4, neboť jezdí s rodinou na hory. Chtěl diesel a automat, což u tohohle typu auta dává jistě smysl. Jenže!

Celkově jsme volali asi na 4 Škody Kodiaq v daném rozpočtu a na každém autě něco bylo. Favoritem byl tenhle červený, který je po opravě střechy! Nikdo neví co se tam opravovalo, kolik oprava stála,ale ví se, že je po opravě střechy. Jako „bonus“ se oprava neprováděla v autorizovaném servisu Škoda, což by snad mohla být nějaká „garance“ provedení práce. Totéž platí o trojkové Škodě Superb.

Přiznám se, už jsem byl z toho zoufalý, nakonec klient i ustoupil z verze sportline, což se ukázalo jako cesta…. Ale jen do té doby, než jsem jel na jednoho Mercedes GLC 2017 s AMG Interiérem.

Na ověřování ojetých aut z Německa jsme občas lepší, než CARVERTICAL.

Jdeme více do detailu. Video Zde:

Mercedes GLC 4 matic 250d je také rodinné auto a SUV 😊

Ano, přesně tak. Jel jsem na kontrolu pro jiného klienta na Mercedes GLC 250d 4 matic. Auto se ukázalo, že je kompletně v originálním stavu, po servisu vč. výměny oleje v převodovce a po seriozním předchozím majiteli. Uvnitř byl Mercedes téměř jako nový. Byly zde jen mírné rýhanečky na dveřích od řidiče, ale jinak krásný vnitřek, nekuřácké, nedoničené auto. Tak jsem to klientovi nafotil, poslal a začala, jak sám přiznal doba stresová…

Klient nechtěl udělat nějakou blbost. Mercedes by jej v životě nenapadl, ať již co se ceny aut týče, servisu, dílů apod. Jenže lidi, když se na to podíváte pragmaticky. Servisovat Kodiaqa nebude asi také žádná cenová hitparáda. A ceny dílů mimo ofic. servisy jsou si hooodně podobné. Brzdy, oleje, filtry atd….vždyť se to dělá v jedné fabrice Brembo, ATE, TRW…myslíte si, že té mašině, která vyrábí brzdy záleží na tom, jestli to jde na Škodu nebo Mercedes?

Video je k dispozici zde:

Nakonec se klient rozhodl, že než nějakého bouraného a bůhví jak opravovaného Kodiaqa, tak si koupí o 2 roky staršího Mercedesa GLC a bude z něj mít radost. No a přesně tak se stalo.Dovezli jsme společně, tohle krásné auto. 2017, nájezd pod 100 Tis.km s plným servisem, bez havárie, na rozdíl od Škodovek. Nebylo co řešit.

Hledáte také auto pro svou rodinu? Kontaktujte nás, třeba poradíme i Vám.

Těšíme se na setkání.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat