Co mají společné Škoda Kodiaq nebo Mercedes Benz GLC?

Škoda Kodiaq nebo Mercedes Benz GLC? Na první pohled se jedná o rozdílná ojetá auta. Je tomu opravdu tak? Pokud hledáte ojeté auto pro rodinu v ceně kolem 600 000 až 800 000 Kč, tak toho mohou více společného více než dost. Podívejte se na mobile.de popř. autoscout.de, kde jsou tahle ojetá auta na inzerátech v nabídce německých autobazarů.

Škoda Kodiaq – jaké motory a převodovky lidé chtějí?

Škoda Kodiaq je pro našince Nr.1. Lidé, kteří poptávají Škodu Kodiaq, tak hledají větší rodinné auto typu SUV. Potřebují vyšší posez, pohon 4X4, často plnou nebo nějak specifickou výbavu. Není žádnou vyjímkou Škoda Kodiaq RS nebo Kodiaq Sportline 👌. Ale tady máme problém, neboť i ojetá auta téhle kategorie si drží svou cenu a co máme zkušenosti, tak koupit nebouranou Škodu Kodiaq s nižším nájezdem a ještě ve zmiňovaných výbavách na mobile.de je téměř nemožné. Bavím se zde opravdu o hezkých ojetých autech z Německa, s původem a historií. Nebavím se zde o nějakých bazarový „pastech“. Za takového ojetého Kodiaqa dáte často více, než právě za zmiňovaný Mercedes Benz GLC.

Tahle Škoda Kodiaq byla opravdu krásna a od dealera Škoda.

Mercedes Benz GLC místo Kodiaqa?

Ano, lze to. Důkazem toho je nejedná zkušenost, kdy jsme přesně tohle zažili. Ano, půjdete, třeba u Mercedesu o jeden či dva roky níže, než je tomu u Škody Kodiaq. Ano, auto bude mít častěji více najeto o cca 30 – 40 000 Km, ale kdo by takovýhle nájezd u Mercedesu řešil.

Ale jde o to, co za své peníze u Mercedesu GLC dostanete? Podle nás i klientů, kteří takovou obměnu udělali, tak si kupují opravdu lepší vůz. Mercedes je Mercedes. A je to marné.

Automatické převodovky? Mercedes má 9G a Škoda 7DSG

U Mercedesu máte určitě hladší a příjemnější převodovku, než je tomu u Škodovky a její DSG. Mercedes má v automatické převodovce 9 stupňů. Škoda Kodiaq 7.

Dieselové motory Mercedes vs. Škoda

Motory, především dieselové jsou u Mercedesu s označením 220d nebo 250d. Právě tyhle varianty, především 220d jsou proslulé svou spolehlivostí a vědí to všichni, kdo se kolem aut pohybují. V Německu byla právě tato motorizace ještě před pár lety velice oblíbená u německých taxikářů. Většinou tyhle motory byly v modelech E. Mercedes GLC nabízí úspornou i dynamickou jízdu. Nabízí určitě lepší jízdní vlastnosti a odhlučnění. Pohon 4X4 se u Mercedesu označuje 4 Matic. Navíc v porovnání se Škodou Kodiaq můžete mít i daleko silnější dieselové motory a nebo i speciály od AMG, ať již 6 nebo 8 válce v benzínu.

Tohle ve Škodě Kodiaq nekoupíte

Naproti tomu, kodiaq má jistě větší zavazadlový prostor. Tím, nechci říct, že GLC od Mercedesu má malinký zavazadlový prostor, to určitě ne, ale Kodiaq má zkrátka objemnější zavazadlový prostor.

Kolik stojí servis? Škoda vs. Mercedes

Podle své zkušenosti mohu říci, že běžné spotřební autodíly na Mercedes jsou na daná auta cenově velice podobná – Brzdy, destičky, oleje, filtry. Nebavím se zde o oficiální síti.😂😂😂

Každé auto má své specifické díly, které si nechají automobilky zaplatit. U Mercedesu je to např. čerpadlo Adblue, které stojí opravdu nesmysl, tuším, že kolem 60 nebo 70 000 Kč😥😥😥. Zase se to dá řešit jinými způsoby. Škodovku mechanici znají, na Mercedes již potřebujete opravdu nějakého odborníka, který ví co dělá, pokud budete potřebovat větší „servisní“ zásah. Na druhou stranu u Mercedesu právě potřeba „většího“ servisního zásahu bude až za dlouho, neboť v konkrétních rocích, jsou to na poctivo dělaná auta.

Škoda Kodiaq nebo Mercedes GLC?

Věřím, že jsem v tomhle blogu ukázal, že lze najít ojeté auto z Německa, které Vás možná ani nenapadlo, že byste jej někdy mohli řídit. Celkově si myslím, že volba mezi Kodiaqem a GLC je na místě a je na každém z vás, jak se rozhodne. Mercedes může být daleko dostupnější, než si myslíte…opravdu.

Hledáte dovoz aut z Německa?

Kontaktujte nás a rádi dovoz aut z Německa s Vámi zařídíme, jako desítkám klientů před vámi.

Těšíme se na spolupráci.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat