Rodinné auto z Evropy? Brzo nebudou…

Rodinné auto? Ale jaké vybrat?

Rodinné auto? Audi? Takhle přemýšlel klient, který chtěl po nás dovoz Audi Q7 pro rodinu. Audi Q7 je v dnešní době čistě rodinné auto. Proč SUV? Protože dnes již nemáte na výběr z novějších aut typu MPV, pokud máte více dětí a většího psa. Takhle je náš evropský automobilový trh zkrátka „dořezán“, podle mého chybnými rozhodnutími automobilek. To, že si někteří marketingoví manažeři a ekonomové z automobilek myslí, že všichni chtějí SUV, je mylná představa. Rodina SUV využije jen omezeně, chtějí kombíky a nebo MPV. Ale nikdo neposlouchá. Stejně jako v případě elektromobility. Podle mě se časem ukáže, že za touhle totální destrukcí evropského automobilového průmyslu stojí nějaká lobistická skupina, která možná ve velkém uplácela na vrcholných místech EP, jinak si nedokážu takovýhle ústupek v automobilovém průmyslu vysvětlit. Totální srágorovina….můj názor a omlouvám se za výraz.

Automobilový průmysl? Pýcha Evropy je pryč…

Kde jsou ty časy, kdy Mercedes, Audi, BMW byly pojmy. Totéž Citroen atd…. každá tahle značka v 80. a 90.letech měla svá specifika s své zákazníky. Co mají dnes? Je to všechno průměrná blamáž všeho dohromady, která je postavená na globálních platformách. Co má například Mercedes společného s Renaultem? Proč mu umožňuje dávat do svých menších modelů renaulťácké motory? A takových otázek mám více. Chápu úspory, ale kam to až zajde? „Lidi, proč si kupujete Mercedes A v dieselu“? Kupte si Renaulta a ještě ušetříte.

O automobilce nemůže rozhodovat nějaký ekonom, kterého zajímá jen efektivita výroby a podobné „moderní kecy kolem“. Automobilku musí řídit srdcař, který za něco bojuje a který chce dodávat svým zákazníkům kvalitu a jízdní zážitek.

Jenže zajímá dnes někoho jízdní zážitek? Společnost je uměle formována do stavu, že potřebujete jen věc, která vás odveze z bodu A do bodu B…A proto zde máte nová, hezká, levná čínská auta, kterým evropské automobilky cenou nikdy nemohou konkurovat!!! Tomu se říká sebevražda automobilového průmyslu v přímém přenosu. Tohle někdo chtěl? Pak je to idiot, který Evropu zaprodal!

Rodinné auto dovezeme i Vám, napište nám.

Těšíme se na setkání.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat