Chci si pořídit rodinné auto z dovozu zn. levně

Záměrně v současném článku začínám trošičku jinak. Je velice zajímavé, jak někteří lidé uvažuji o svých nejbližších. Jistý pán sháněl rodinné auto z dovozu.

Požadavky: Auto z dovozu, servisní kniha, aby jej před koupí viděl, aby věděl kolik bude stát atd.

V pořádku, od toho tady přece jsme, abychom dováželi auta ze zahraničí. Další požadavky na vůz, cena, aby nemělo příliš velkou spotřebu a aby bylo bezpečné. Už tady si prosím všimněte jednoho faktu… Bezpečnost pro rodinné auto na posledním místě.

Je to zvláštní, ale tak to bylo. Doporučili jsme pár vozidel typu Citroen C8, VW Sharan, Ford S-max apod. Nicméně nic z toho nebylo pro pána vhod. Navíc automobil musí být velikostně vhodný i pro manželku, neboť ona s autem bude jezdit, pánovi velikost auta nevadí, je to přece chlap. Doslova a do písmene to takhle řekl.

Poslal nám pár tipů vozidel, které by se mu líbily, neboť naše představy o rodinném autě, byly dosti odlišné od přání zákazníka. Myšlenka daného pána byla následující: do 150 tisíc Kč by rád koupil hezkou Škodu Fabia a nebo Dacia Logan MPV, úplně nejlepší by bylo, aby bylo v LPG. V tu chvíli jsem zbystřil a zeptal jsem se, zda-li platí původní myšlenka v těchto autech vozit svou manželku, své 2 děti – 3 a 5 let. Tak mě odpověděl , že „ano, proč se ptám“?

Opravdu mě do toho nic není, kdo chce v jakém autě vozit svou rodinu, dovezeme auto dle přání zákazníka. Nicméně já být manželkou dotyčného, tak mu asi řeknu svoje a uvažuji o rozvodu, neboť kdyby mě koupil pro mé děti Dacii Logan nebo Škodu Fabii, tak první na co si vzpomenu je, že se mě chce zbavit. Ne, že by dané vozy byly špatné, ale pro rodinu? Při dnešním provozu? Navíc dnes jezdí na cestách auta typu SUV apod. , které jsou dosti těžké, tudíž v případě havárie mají jistou výhodu…a výše zmiňované auta nemají příliš šancí.

Když obstaráváme dovoz aut ať už z Německa nebo z Holandska, vidíme občas velice škaredé nehody. Nemusí jít nutně o nepřiměřenou rychlost, stačí nepozornost na okresní silnici. Odpovězte si milí čtenáři v „duchu“ sami, zda-li byste raději zažili boční náraz nebo náraz zezadu na dálnici ve Fabii nebo Dacii Logan a nebo například v Citroenu C8, Peugeotu 807, Fordu Smax apod. Všechny auta mají výše podlahu, mají jinou pohotovostní hmotnost a to se už vůbec nebavíme o počtu airbagů a o místě uvnitř vozidla, především v oblasti hlavy. Já osobně bych teda určitě raději volil druhou variantu.

Ironii osudu bylo, že se nám pak dotyčný již nějakou dobu neozýval, mysleli jsme si, že si auto koupil u někoho, komu je to jedno. Jenže my se našim klientům snažíme poradit a dívat se na pořízení auta i z jiného úhlu pohledu, který  klienti vidět nemusí, což chápu.  Tudíž příběh o dovozu auta ze zahraničí skončil ještě než vůbec začal.  Ale co se nestalo potom. Asi za týden v sobotu mě volala jistá paní, ano tušíte správně manželka pána „odborníka“ a řekla nám, že jí nevadí, že auto bude větší, že je to přece jen lepší pro děti, takže paní Renáta má u nás veliký palec nahoru.

Výsledek?

Pořízen v Německu Ford Smax.

Jedna perlička nakonec. Důvod, proč chtěl pán malé auto, je ten, že nemají vysokou garáž a auto by muselo stát venku na zahradě pod přístřeškem. Nutno podotknout, že i on sám uznal, že jeho původní představy a podmínky na rodinné auto nebyly úplně v pořádku, což se cení, zvítězil zdravý rozum, před egem a mujdovoz.cz  zdraví do Středočeského kraje.

Píši to otevřeně, neboť jsme daný příběh během cesty pro auto do Německa probírali , jak s pánem, tak i s jeho paní a byla to nakonec i zábava.

Zavolejte i Vy, rádi Vám při dovozu auta poradíme. S námi je to snadnější než si myslíte.

Mohlo by vás zajímat