Jak jsou bezpečná starší auta?

Pořád čteme na různých webech, jak jsou stará auta na nic, že to není bezpečné, že se díky těmto autům tady skoro všichni udusíme apod. Prostě každý nemá na to, aby si koupil nové auto pro rodinu za Milion korun, protože potřebuje MPV pro svou více člennou rodinu.

 

Bohužel k autům patří i nehody…

 

A jedna se stala autu, které bylo dovezeno přes našeho známého. Jednalo se o rodinné MPV Fiat Ulysse v LPG. Nehoda byla zaviněna řidičem Fiatu. Přehlédl stopku a vjel do cesty rozjetému dodávkovému vozidlu. Nebudu zde rozebírat kdo co měl udělat…prostě se to stalo, naštěstí se žádnému účastníkovi dopravní nehody nic nestalo.  Jednalo se o celkem silný náraz, neboť dodávka jela po přehledném a rovném úseku, takže měla logicky nějakou rychlost…

I starší auto typu MPV je bezpečné

Co tímhle tím článkem chci napsat je fakt, že i auto z roku 2005, které nebylo v historii bouráno je pro rodinu dle mého bezpečnější řešení, než kde jaký „levný“ nový kombík, který by po podobném nárazu asi vypadal jinak…. A je otázkou, zda-li by následky takovéto nehody byly jen odepsaná auta.

 

Dovoz MPV dává pro rodinu smysl

 

Fiat Ulysse splnil svou povinnost a ochránil svou 5 člennou posádku vč. dětí. Výhoda tohoto typu aut pro rodinu je podle  mě zřejmá. Bytelná konstrukce auta, vyšší posez posádky, vyšší umístění prahů. Náraz šel přímo do nosné části auta na podvozek a sloupek. Sloupky, prahy a vše je na odpis, stejně tak auto, ale kdo by řešil v takové situaci auto, když se rodině nic nestalo. Fiat Ulysse, Peugeot 807, Citroen C8 jsou všechny stejné vozy, jsou to evidentně bezpečné vozy pro své posádky.

Je cena s spotřeba u auta vše…???

Zkuste přemýšlet o svém novém autě i z pohledu bezpečnosti… to že máte sice nové auto, které je vyrobené jen tak, aby bylo zajímavé cenou, Vás v podobných situacích dle mého neochrání. Raději bych si pro rodinu za 200 tisíc koupil MPV podobného typu, než jen nové „ tenké plechy“ bez výztuh. Nicméně jedná se čistě o náš názor.

Mohlo by vás zajímat