Pojištění auta – jaké, za kolik a proč?

Pojištění auta – cena nebo kvalita?

Pojištění auta je záležitostí, na které řada zájemců o ojetá auta šetří a nemusí se jednat o auta z dovozu, ale i koupená ojetá auta v ČR. Jenže šetříte na správných místech? Pojďme se podívat na pár příkladů z praxe. Vezměme mé auto a pak ukážu jeden příklad od mé bývalé kolegyně z banky. Právě ona je ukázkou toho, že sice pracuje ve finančnictví a měla by mít o daných službách přehled, jenže ona šetří, kde nemá. Ano, i takové věci se dějí a stávají profesionálům. Na pár článků o pojištění auta se podívejte i zde. Vše je z praxe.

Pojištění auta bez havarijního pojištění?

Nechci zde vypadat, jako enycklopedie pravdy o pojistkách, ale chci ukázat realitu dnešního světa, co se může stát během minuty a jedinnný, kdo to odskáče, jste Vy a Vaše peněženka. I mě se stalo, že mě nějaký „dobrý člověk“ odřel přes den mé auto, které jsem měl zaparkované před domem!!!

Vzal mě svým autem levý přední blatník a a trošku přední nárazník. Samozřejmě ujel a nedal ani lístek za stěrač. Tehdy jsem byl opravdu rád, že mám uavřené pojištění auta se vším tzn. Havárie, vandalismus atd. Upřímně bych dnes na cestu se svým autem ani nevyjel, pokud bych neměl plně kryté potenciální škody. Vidím dnes a denně, co vše se může při jízdě stát. Tam defekt = výjezd odtahovky a oprava. Tam prasklé čelní okno, tam Vás někdo odře. Pořád něco, to to zkrátka chodí😁 .

Z jakého pojištění pojišťovna hradila?

Ten, kdo tipuje z havarijního pojištění, tak má pravdu, neboť vandalizmus to být nemohl, neboť zde nebyl pachatel. Z povinného ručení viníka? Viník nebyl a ujel. Takže nemít tehdy havarijní pojištění, tak veškerá škoda 28 000 Kč za odřený blatník s předním nárazníkem jde za mnou. Takhle? Jsem zaplatil jen spoluúčast, kterou si dávám co nejmenší a bylo vyřešeno.

Pojištění čelního okna? Proč?

Přesně tohle si řekla má bývalá kolegyně z banky. Jezdím kousek a přece pojišťovně nebudu platit za čelní okno. Jenže řada pojišťoven nemá v ceně jen pojištění čelního okna, ale nabízí i všechna okna. Co se nestalo, jela do práce a chytila kamínek od projíždějícího kamionu. Během sekundy. Výsledek? Měla tehdy Opel Zafira s panoramatickou střechou, tudíž podlouhlé čelní okno. Cena za výměnu? 29 000 Kč!!! Ano, mohla si za to sama, přece jezdí kousek do práce a nebude platit za okno. Tak si jej „předplatila“ na 10 let . Kdo chce kam…,znáte to. Teď už bez pojištění oken opravdu nevyjede, ačkoliv má již „normální“ čelní okno.

Takových příkladů je mnoho. Lidé nemají dostatečné limity na asistence. Dají si základní, např. na 3 nebo 5 tisíc kč a pak se diví, že v případě odtahu doplácí i 10 nebo 15 tisíc korun. Tohle není strašení, to je realita.

Pojištění auta není jen o ceně, ale i o kvalitě, kterou za své peníze dostáváte.

Stejně je tomu i u aut z dovozu s Mujdovoz.cz. Chcete mít kvalitní a cenově dostupné pojištění auta? Napište nám a propojíme Vás s naší specialistkou na pojištění a financování aut.

Mohlo by vás zajímat