Nejlevnější Opel Zafira Tourer 125 KW z Mobile de

Opel Zafira z mobile de – nízká cena, plná historie a 100% původ

Opel Zafira je poměrem, výkon VS. cena dobrá volba. Zafira, je skvělé rodinné auto. V čem je tak dobrá? Zafira nabízí dostatek místa pro posádku. Má většinou dobrou a lepší výbavu v dané ceně, než např. Volkswagen touran a jiní konkurenti. Dvoulitrový turbodiesel se 125 KW je jednoduše skvělý motor a je jedno, jestli jej spojíte s manuální nebo automatickou převodovkou.

Opel Zafira Tourer

Tahle konrétní Zafira byla z roku 2017. Měla plný servis a 100% historii. Němci ve firmách jezdí na 90% na longlife intervaly, tak to zkrátka je a vyjímkou nebyla ani tahle Zafira. Jaká je rada? Vylijte olej a po 5 tis. kilometrech jej znova vyměňte, aby se vše pročistilo. Někteří mechanici doporučují i dekarbonizaci motoru. Tady bych byl opatrný! Tohle musí dělat firma, která ví co dělá! A samozřejmě ihned vyměnit olej a filtry. Amatér vám to různými přípravky z netu může i více pokazit, než to bylo.

Nejlevněší Opel Zafira z mobile de?

Tahle konkrétní Zafira byla v hezkém stavu. Byla po lakování asi 3 dílů, především kapoty. Opel Zafira má stejně jako jiná MPV kapotu v úhlu, což je nejvíce náchylná část auta při dálničních trasách a odlítavající kamínky se na tom podepisují.  Mechanicky na autě nebylo co řešit. Auto mělo původní nájezd 139 Tis.km. Opel má v porovnání s Volkswagenem jiné neduhy, než motory a převodovky, které jsou opravdu spolehlivé a nejsou nijak horší než VW.

Čím trápí Opel?

Pokud stojí Opel venku je auto náchylnější na korozi některých dílů. Různé sponky a držáky v motoru nebo na podvozku budou vždy dříve rezivější, než na Volkswagenu. Ale opět – každé ojeté auto má něco. Není to pravidlem,ale jen takový můj postřeh. Řešení je jednoduché. Přestříkáte podvozkové díly a věci v motoru nebudete řešit. Řeším zde už jen opravdu „blbosti“. Jen postřeh. Mechanicky, jízdně je to skvělé auto. Vůbec nechápu, proč už není v nabídce! Svět se asi už opravdu zbláznil.

Jaký motor do Zafiry vybrat?

Opel Zafira tourer jezdí s 2.0 CDTI 125 KW přímo skvěle!!! Má dostatek sílý, kroutící moment a výbornou spotřebu! Při cestě zpět do ČR měl klient na autě 5,2 litru!!! Opel Zafira se velmi často dává i s 1.6 CDTI Motorem s výkonem 100 KW. Neříkám, že je to slabý motor. Např. do Opelu Astra je vhodný. Zafira je těžší a vyšší auto. Má i větší odpor vzduchu.

Ale opět, nenechte se mýlit. 1.6 CDTi se 100 KW je dobrý motor pro klidnější jízdy, což se od rodinného auta, tak nějak očekává. Opel Zafira s 1.6 CDTI jsem již také do Brna v minulosti dovezl.

Dovoz nejen Opelu Zafira pro vás rádi zařídíme.

Jiří Janíček

Mohlo by vás zajímat