Opel Insignia nebo Ford Mondeo?

Insignia nebo Mondeo? Opel je velice oblíbeným autem pro dovoz auta z Německa. O jejich výhodách jsem se již několikrát zmiňoval ve článku i videích našeho Youtube kanálu. Dovezli jsme několik Insignií, ať již v kombi nebo karosářské variantě liftback. Jenže které auto z Německa vybrat, pokud nemáte přímo vybranou Insignii a váháte například nad Mondeem?

Opel Insignia nebo Ford Mondeo?

Opel Insignia je podle mého názoru a mého dojmu více živější auto. Její především dvoulitrové turbodiesely se krásně především ve spojení s automatem velice hezky sbírají odpspodu a krásně a linerárně táhnou. Insignia nabízí i možnost Biturba s výkonem 154 KW a ve spojení s pohonem 4X4.

Spotřeba těhle aut je velice dobrá počítejte kolem 5,7 až 6,5 L nafty dle stylu jízdy, což si myslím, že je na tak veliké auto krásný výsledek. Neváhodou Insignie je trošičky vyšší hluk, především od kol, ale jinak pokud si na tohle zvyknete, není problém s aerodynamickým hlukem apod. Je to asi podobné, jako u Mazd nebo celkově „Japonců“. Skvělá auta, ale odhlučnění od kol, je slabší. Tak to zkrátka je. Nikdo a nic není dokonalé.

Ford Mondeo?

Ford Mondeo je úplně jiné auto, alespoň podle mého. Mondeo má stejně jako insignia perfektní podvozek a to, co si můžete s tímhle autem dovolit je opravdu občas i za limitem fyziky 😊😊😊. Mondeo je přesto takové „těžší“ na řízení, je to větší pohodář. Uvnitř Mondea je větší akustická pohoda, neboť odhlučnění je na danou třídu velmi dobré. Ford Mondeo, já osobně doporučuji jen s dieselovými motory. Pokusu typu benzínového Ecoboostu bych se vyhnul obloukem. Jedná se čistě o můj názor. Se spolehlivostí jsou na tom obě auta dosti podobně. V zásadě to jsou dobře udělána auta, která netrpí na nějaké typické problémy. Tu a tam pozlobí např. infotainment nebo něco z výbavy, ale to bych přisuzoval cenou za „pokrok“. Tohle mají všechna dnešní auta i Mercedesy a BMW. Elektroniky je v autech zkrátka tolik, že může pozlobit.

Opel Insignia nebo Ford Mondeo v automatu?

Pokud budete kupovat ojetá auta s automatem, tak bych se držel nižších nájezdů. Cokoliv do 120 tisíc kilometrů max. kolem 130 tisíc kilometrů. Potom by mělo být vše na automatu v pohodě a ihned po nákupu bych realizoval výměnu oleje v automatické převodovce. Fordy na to celkem trpí, někdo tvrdí, že má Ford interval 120 TKM na automatické převodovky, někdo, že jsou doživotní. Tak nevím jak to je. Jen vím to, že to není nesmrtelné. Ať tak či onak, nevěřte tomu a vylijte po nákupu auta vše co teče, pokud to není jasně doložené, že na autě proběhl servis. Ford Mondeo můžete mít i ve verzi ST, která je více do sportovna a jede opravdu krásně. I tuhle verzi jsme dovezli.

Jaký je závěr?

Obě auta mají něco do sebe a jsou si v lecčem podobná. Místá pro posádku i zavazadlový prostor mají obě auta na rozdávání. Mají skvělé motory, ačkoliv pocitově pro mě, jede Opel Insignia lépe. Obě auta mají skvělá LED světla a většinou hezkou výbavu. Pro Opel hovoří příplatková AGR sedadla, která jsou prostě boží! Tím nechci říct, že by se v Mondeu sedělo špatně, to ani omylem. Je to opravdu těžká volba. Pro které se rozhodnete, tak to záleží čistě jen na vás. Které se vám více líbí a chcete jej dovést?

S dovozem Opelu Insignia i Fordu Mondeo rádi pomůžeme.

Těšíme se na zavolání či email.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat