Opel Insignia 1.6 Turbo benzín kontrola a dovoz

Opel Insignia je u MujDovoz.cz velice poptávaným autem pro rodiny a nejen pro rodiny s dětmi. Využívají ji i aktivní lidé, kteří uvažují dosti často nad Mazdou 6 nebo Škodou Superbem. Jenže pro Opel téměř vždy zvítězí cena, výbava a velikost vnitřního prostoru. Navíc Opel Insignia není pro některé uchazeče tak „profláklým“ ojetým autem, jako je třeba Škoda Superb. A místa je uvnitř úplně stejně, jako v případě Škody Superb. Mazda 6 se nemůže rozměrově s těmito auty porovnávat, ale Mazda zase nabízí jiné výhody. Především je to její spolehlivost a úsporné benzínové motory, které jsou i spolehlivé.

Škoda Superb 1.5 TSI nebo Opel Insignia 1.6 Turbo 😁?

Insignia 1.6 Turbo benzín, kontrola a dovoz

Pojďme se podívat na jednu Insignii od oficiálního dealera Opel. Ten nabízel jednu hezkou a levnou Insignii na prodej. Jednalo se o model 1.6 Turbo benzín s nájezdem kolem 39 000 KM a auto bylo po 1 majiteli. Servis byl pouze Opel, ale!  Pár Ale u tohohle auta bylo a my jsme měli takové tušení, že tam něco vzhledem k pořizovací ceně zkrátka bude…. a bylo. Vždy musíte brát auto v kontextu ceny a klient to tak bral a škrábance absolutně neřešil! Auto bylo v původním laku.

Chápu, že se jedná o maličkosti, ale zkrátka někteří lidé si myslí, že když auto prodává oficiální dealer jakékoliv značky, že auto bude jako nové a už by tam nejraději posílali peníze. Nic není vzdálenějšího realitě, než dané tvrzení. Navíc zde to bylo s prodejcem trošku více na „bojovnou“ notu. Né každý Němec má rád zákazníky z ciziny a celkově jakékoliv zákazníky, protože ho jeho práce nebaví 😂 . Ale takové vyhořelé lidi má každý obor a každá lidská činnost.

Proč Opel Insignia v benzínu?

Pro zájemce o ojetá auta, tahle motorizace dává smysl, neboť nechtějí řešit DPF, NOX čidla, neustálé regenerace a jiné „radosti“, které Vás s dieselem dříve či později potkají. Zase na druhou stranu nutno říci, že i turbo benzíny nejsou nesmrtelné a musí se k nim majitel hezky chovat. Kvalitní benzín, zkrácení výměny oleje i na 10 000 KM za rok, bych považoval za naprosté minimum. Dále je to citlivé zacházení ve studené stavu. Zkrátka není to o tom, sednout do auta a jet jak smyslu zbavený, pokud tedy nechcete řešit budoucí drahé opravy. Navíc tahle Insignia patřila mezi jedny z nejlevnějších německých aut na německém serveru s ojetými autymobile.de.

Hledáte dieselové Insignie? I ty jsme již několikrát dovezli

Opel Insignia je jistě tip pro všechny zájemce o ojetá auta, kteří hledají prostor a dobré jízdní vlastnosti. A to vše za dostupnou cenu. I diesely Opel umí a starší modely měly celkově spolehlivé 125 KW, novější od PSA již 128 KW. Němci mají i v Insigniích často 1.6 CDTI. Tyhle diesely jezdí v Opelu Astra skvěle…., ale jak jezdí v Insignii, to netuším. Druhou stránkou Opelu Insignia jsou celkem drahé některé a specifické díly.

Hledáte dovoz auta z Německa v klidu a bez nervů?

Kontaktujte nás.

Těšíme se na spolupráci.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat