Opel Insignia… doporučuji nepřehlížet

Opel Insignia? Důvod? Uvažujete nad autem, které by vám mělo bez problémů sloužit, mělo by zvládnout vyšší porce kilometrů, mělo by být pohodlné, prostorné a přitom by s ním měla být i zábava na okresních cestách?

Pokud jste si párkrát odpověděli ANO, tak pro vás mám na výběr další, podle mého neoprávněně přehlížené ojeté auto. Opel Insignia, nemyslím zde první Insignie, ale až druhou generaci.

Opel Insignia? Kombi není nutné

Opel Insignia je k mání s velikým a praktickým kufrem a nemusíte mít rovnou kombi jako je tomu u Volkswagenu Passat. Právě liftback se zalíbil sympatickému klientovi z Prahy a danou Insignii chtěl. A vůbec se mu nedivím :-).

Nějakou dobu jsme hledali, neboť jsme byli omezeni rozpočtem. Nicméně podle mého se hledání i nákup povedl na jedničku. Vybraný Opel Insignia byl s dvoulitrovým turbodieselem, automatickou převodovkou, velice zajímavou výbavou, plnou servisní historií a prodejce byl ofic. dealer OPEL. Insignia měla najeté dálniční kilometry, tudíž opět – kamínky z dálničních přesunů na přední části auta jsou standart. Nic tragického, ale byly tam J.  Nic pro ty, kteří chtějí nové ojeté auto :-).

Opel Insignia, nesuďte ji,vyzkoušejte

Interiér, zpracování, motor, převodovka a hlavně podvozek jsou z mého pohledu na velice dobré úrovni. Opel mě příjde více do sportovna, než Volkswagen Passat, ale je to jen můj názor. Volkswagen Passat je typický zástupce dálničního auta….jet někam 800 km a bez problémů je zvládnout. Insignia je vyrobená pro stejné účely, jen je s ní více zábav i na okreskách.

Obě auta jsou velice dobrá a záleží vždy na preferencích jednotlivců. Nicméně z praxe vím, že Češi jsou jednoduše koncernoví. Neříkám, že je to špatně. Jen je dobré se občas podívat i ke konkurenci, neboť VW Group, není jediný výrobce aut na Světě :-).

Neschopný marketing Opelu, nic víc…

Opel má jeden zásadní problém, jako ostatní výrobci aut. Tím je image. Prostě opět marketingové oddělení zaspalo, selhalo, neumí komunikovat kvalitu svých aut a tady v souboji s Volkswagenem prohrávají na plné čáře.

Hledáte dovoz Opel Insignia? Zavolejte, rád pomohu.

Mohlo by vás zajímat