Ford S-Max jako ojetý rodinný koráb, dává smysl?

Ojetý Ford S-Max

Ojetý Ford S-Max je pro rodinu dobré auto?

Ford S-Max je ideálním autem pro rodiny s více dětmi. Nabízí se jak v 5i, tak v 7i místné verzi. Nabízí dostatek prostoru, je to příjemný společník na rodinné cestování vč. dlouhých cest a možná si odpovíte na otázku…Proč jej lidé poptávají pro dovoz auta z Německa? Věděli jste, že právě S-max je přes mujdovoz.cz nejvíce dováženým typem rodinného auta z Německa za rok 2021? Jaké jsou důvody? Pojďme se na to podívat. Nejčastěji si lidé pro rodinu kupovali novější model S-Maxe od roku 2015, proč?

Proč koupit Ford S-Max pro rodinu?

Jedná se normální rodinné auto typu MPV. Ano MPV a nikoliv SUV, jak je to momentálně v dnešní době zvykem. S-Max se velice dobře řídí, má výborný podvozek, příjemné odhlučnění a tak celkově se uvnitř cítíte velmi pohodlně a i po delších cestách nejste unavení. Nabízí dostatek místa pro všechny členy posádky, nabízí posuvné a polohovatelné zadní sedadla, roletky na bočních oknech a jiné příjemné doplňky.

Jaký motor vybrat pro Ford S-Max?

Upřímně? Každý dovoz auta z Německa v roce 2021, až na 1 kus byl vždy s dieselovým dvoulitrovým motorem. Benzínové MPV od Fordu jsem dovezl ve strarší verzi, kdy se jednalo o auto z roku 2012 s nízkým nájezdem kilometrů od ofic.dealera.

Ale zpět k motorům…berte 2.0 TDCi

Dvoulitrový turbodiesel je vyzkoušená varianta. Někteří tvrdí, že si raději koupí koncern, neboť lépe jede. Podle mě, je to spíše subjektivní pocit. Mě se osobně s Fordem Smax jezdí velmi dobře a oceňuji jeho „sportovnější“ sedadla. Kupujete rodinné auto a je otázkou, jak často např. využijete zrychlení z 0 na 100 km/h apod. technické údaje o výkonu.

Jakou převodovku do S-Maxe vybrat?

Manuální převodovka do S-maxe je sázka na jistotu. Dvoulitrový turbodiesel může mít i automatickou převodovku powershift. Ano, ten Powershift, který  proslul i u dřívějších modelů mnoha neduhy. Nicméně dovezl jsem pár Fordů Smax i s powershifty, no a pokud mají doložený servis, tak i powershift ve 200 tis.km řadil hezky a necukal. Takže vždy záleží na konkrétním kusu auta.

Dále máte v nabídce i novější modely tuším, že od roku 2018 s otočným měničem jízdního režimu, jako má např. Range rover. Tyhle převodovky jsou dle slov německých prodejců zatím bez problémů.

Menší diesel 1.6 TDCi může stačit, jenže…

Fordík se nabízel i s menším 1.6 TDCI motorem. Ten bych do ojetého auta příliš nedoporučoval. Nejde o to, že by to byl špatný motor. Problém je jinde, neboť má malou olejovou vanu, která v režimu long life nemůže dělat motoru dobře a také nedělá.

Benzínový Ford S-Max

Někteří lidé, kteří nejezdí dlouhé trasy uvažují nad benzínovými variantami motorů, neboť mají obavy z dieselů. Podívejme se na to jinou optikou. Ford udělal kus práce na svých benzínových motorech a 1.5 Ecoboost se zatím jeví, jako dobrý motor. Jenže to byl na začátku produkce i litrový ecoboost. Tenhle motor byl dokonce vyhlášen jako motor roku a v ojetinách na západ od našich hranic, je to v současnosti jedno velké motorové pohřebiště. Zkrátka se ukazuje, že to zase takový dobrý motor nebyl a docházelo k fatálním selháním.

Ford S-Max: velké auto a potřebuje silný motor

Nezapomínejte na fakt, že S-max je veliké auto. Otázkou zůstává, jak mu 1.5 eco boost bude stačit a pokud si myslíte, že motor bude úsporný, tak opak je pravdou. Počítejte mezi 8 až 10 litry na 100 km. Dvoulitr je silnější, ale nechá si za sílu zaplatit v podobě vyšší spotřeby.

Benzín nebo diesel? Já bych to vyřešil takhle

Jak tenhle rébus vyřešit? Já bych si osobně koupil diesel. Tankoval bych do něj kvalitní naftu, přidával aditiva, měnil kvalitní olej každých 12 tis.km a občas bych jej protáhnul do otáček nebo vzal rodinku na výlet. A myslím si, že tahle kombinace by mě měla zaručit bezstarostný život i s dieselem.

Jak snížime rizika u Fordu S-max?

Je to původ a historie! Ford S-Max je v zahraničí velmi populární auto. S-Max je využíváný firmami, autopůjčovnami apod. A tohle všechno jsou rizika pro nové majitele. Nutností je auto, které je historicky v pořádku. Pokud mě zájemce o dovoz aut z Německa zašle Ford S-Max z mobile.de, tak většinou jedeme až pro 3. nebo 4. auto z jiných hledání. Nevýhodou je, že si hezký a udržovaný Ford S-Max stále drží své ceny, neboť se ukazuje, že není o nic horší, než konkurenční Volkswagen Sharan.

Dovoz Fordu S-Max rád zařídím.

Mohlo by vás zajímat