Ojetá auta z Německa už nejsou v „kurzu“?

Ojetá auta v Německu už nejsou údajně tak kvalitní

Ojetá auta v Německu…už prý nejsou co bývala. Původní článek uvádím zde. A dovolte mi se k němu vyjádřit, neboť jsem nad daným obsahem kroutil hlavou. Bylo to, jako bych sledoval nějakou politickou debatu, ideálně našeho současného a bývalého premiéra. Po skončení pořadu, si řeknete….“to jako vážně“? Za tohle „divadlo“ někdo pobírá plat?

Ojetá auta a Německo? Jasně, že německý trh s ojetými auty není co býval. Svět se globalizuje a pomalu, ale jistě se vyrovnávají sociální rozdíly mezi jednotlivými zeměmi. Takže ten kdo dnes přijede do Německa, tak už není jak Alenka v říši divů, jako na začátku 90.let. Německo je pořád Německo a má řadu věcí jinak než v ČR. Ojetá auta jsou skvělým příkladem. Pojďme se na to podívat.

Ojetá auta z Německa z pohledu MujDovoz.cz

Totálně a vůbec nesouhlasíme hned s prvním tvrzením. Autor zde píše o tom, jaké lokality jsou nejlepší pro nákup ojetého auta v Německu. Jestli dá někdo na první místo Berlín!??? Tak tam podle mého v životě osobně na nákup ojetých aut nikdy nebyl. A totálně neví o čem mluví. My v MujDovoz.cz říkáme dlouhodobě. Berlín je dost často jedna velká katastrofa a pro nákup ojetého auta s našimi klienty v Německu se Berlínu vyhýbáme. Né vždy.

„TOP“ lokality pro ojetá auta z Německa?

Pokud tedy nejedete do Berlína k oficiálnímu dealerovi, tak dost často jdete slepě jak husa na porážku. Ale pozor i Berlín není dobré jen tak vyloučit. I my jsme v Berlíně několikrát byli. Pár ojetých aut jsme s našimi klienty, kteří jsou vždy osobně při kontrole a dovozu auta z Německa přítomni, nakoupili. Ale je to spíše vyjímka, než pravidlo. Jakýkoliv německý prodejce aut, když mu řeknete Berlín, tak říká : „Berlin? Kannst du Vergessen!“ – Berlín? Na to zapomeň!

V Žádném jiném městě ještě tak mimo Hamburk a nebo okolí Düsseldorfu nevznikají a nezanikají autobazary tak často jako v těhle městech. Proč? Protože tu a tam se z nějakého auta ztratí DPH, protože je to reimport třeba dost často z Holandska. Pak ten dotyčný obchodník „zapomene“ odvést daň a firmu zruší. A týden na to je na stejné adrese jiný autobazar se stejnou nabídkou aut! Ano, tohle je dost často Berlin. Pak je zde řada „soukromých“ prodejců prodávající na mobile.de auta za super ceny. Jenže je to klasický překup ojetin. My na taková auta ani nevoláme, protože to nemá cenu! A víme to hned dopředu, jakmile se jen podíváme na daný inzerát. Berlín jen dost často divočina, ale dá se tam koupit i dobré auto,ale určitě to pro MujDovoz.cz, není TOP Lokalita pro nákup ojetých aut v Německu.

TOP Lokality jednoduše neexistují, je to přelud

Nejde říct, která lokalita je lepší nebo horší. V článku píšou Brémy. OK. To asi ano. Stabilní počasí, bohatá země atd. ALE dneska ojetá auta v Německu migrují po kamionech a skupují se k jednotlivým dealerstvím. Takže auto, které koupít v Brémách na 90% z Brém opravdu nebude. Bavím se třeba o oblíbených autech pro dovozy jako je Volkswagen Passat, BMW, Audi apod. Tahle ojetá auta jsou předmětem vnitřních aukcí dealerů a vsadím se s Vámi, že pokud pojedete pro auto do Brém, tak bývalá firemní Audi z Brém opravdu nebude. A naopak auto, které stojí u dealera v Dražďanech může být klidně z Hamburku nebo právě z Brém.

Ojetá auta od soukromníků v Německu

Jiná situace je, pokud kupujete auto od opravdového soukromníka a prodává svoje auto na mobile.de Pak ano. Auto z Drážďan je z Drážďan. A já se ptám. Co je na tom špatně? V čem je jiné, než auto z Hannoveru? Vraky se prodávají všude, ať již v příhraničí nebo na druhé straně Německa u Holandských hranic. Dovoz auta je jako detektivka. Musíte najít prvně vhodné auto a né hned zběsile jezdit po Německu a kontrolovat každé auto, které chce někdo dovést. Mujdovoz.cz to má tak, že týdně odmítneme tak 8 zakázek, vůbec je neřešíme, neboť inzeráty se tváří „divně“. Koukněte se na naše videa o navolávání ojetých aut z mobile.de.

Pro ojetá auta do Rumunska?

Tohle jak jsem si přečetl, tak jsem se jen upřímně zasmál 😁a nemyslím to jízlivě, jen to nechápu. Nějak jsem si nevšiml, že by Rumunsko nějak zamakalo na svém HDP a Rumuni si mohli dovolit kupovat nová auta a ty pak v zápětí prodávat se ztrátou do ČR. Naopak denně při cestách z Německa, vidím rumunské odtahovky, jak vozí pěkná auta,ale i vraky z Německa k nim domů a pak se jen může člověk domnívat co se s těmi auty děje. Asi je možné něco „ušetřit“ u leasingových mladých aut, ale jinak? Podle mě sci-fi. Proč ne Bulharsko? Tam by podle mého člověk na mladých autech ušetřil více, ale fakt to nechcete podstupovat.

Individuálním dovozům NIKDY neodzvoní

Údajně i velké autobazary v ČR v zahraničí indiviuálně nenakupují. Víte co je zajímavé? Že jak jsme byli v Itálii, tak jeden italský autobazar si nás spletl právě s českým velkobazarem a mysleli si, že jsme od nich. Kupovali tam 5 aut! 😂 Tak jen tak na okraj a naopak online aukce jsou dost často velikou neznámou. Auta ze Skandinávie mají fajn ceny. ALE! Cena má svůj důvod – koroze, stavy aut, interiéru atd.

Individuální dovozy jsou budoucností

Individuální dovozy jsou naopak budoucnost, protože řešíme každého klienta zvlášť a každý jeho požadavek zvlášť. Eliminujeme podvody hned z kanceláře a nejezdíme splašeně po Německu „kontrolovat“ auta.

Dovoz auta je jako „hodinářská práce“ . Musíte hledat dobrá ojetá auta. Poté musíme vše zjistit po telefonu, původ, historii, servisy poškození atd… Těch věcí je X. A až pak řešíme možný dovoz auta. Hrozně mě i pobavila pasáž o reklamacích v článku. Neznám nikoho! Kdo by v českém velkoautobazaru vyreklamoval auto. Naopak podepisujete x papíru, že vám prodávají málem vrak a hotovo. Naopak u oficiálního dealera v Německu dost často máte oficiální roční záruku výrobce!!!! a nikoliv „pojištění“, které si draze koupíte v českých autobazarech.

Praxe našich zákazníků

Dobrá polovina našich klientů jezdí i více jak 3 měsíce po českých autobazarech a nejsou schopní najít dobré ojeté auto, které by odpovídalo stavu, ceně, původu, historii atd. Některé autobazary mají dokonce svoje „servisní knihy“ 😲😲😲, tak to už je asi úplně bez komentáře. A pak až díky individuálnímu dovozu ojetého auta z Německa, mají svůj vysněný nový vůz.

Nabídka ojetin v ČR je velká

Ano, to má pán z článku pravdu. Ano, nabídka ojetin v ČR je velká. My v MujDovoz.cz například neděláme kontroly aut v ČR. Nestojí nám to za to.

My známe velmi dobře německý trh s ojetými auty a u toho zůstaneme.

Německo má větší nabídku ojetých aut

Momentálně má český trh s ojetými auty na Sauto.cz 87 752 aut k prodeji.

Na Mobile.de 1 409 049 aut k prodeji.

Kde je tedy větší nabídka ojetých aut?

Mějte se moc fajn a opravdu nevěřte všemu, co vidíte na internetu. Ani tomuhle článku nemusíte věřit. Jen reaguji na článek a obor, ve kterém se pohybujeme. Jsou zde často polopravdy a nepřesné informace.

Znám hodně kluků, kteří mají menší autobazary a dělají svou práci poctivě, nestáčí apod. a nezastaví se. Ano, jsou dražší, než zbytek trhu. Kvalita má svou cenu. Takže není pravda, že individuální dovozy jsou u konce s dechem.

Naopak, individuální dovozy nabývají na významu. Proč? Protože klient dnes potřebuje individuální přístup a nikoliv „masovku“. A call centra plná lidí, kteří autům nerozumí.

Pokud hledáte koupi ojetého auta z Německa, tak nám zavolejte a rádi pomůžeme i Vám.

Těšíme se na spolupráci a setkání.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat