Ojetá auta v Německu a jejich ceny

Ojetá auta v Německu a jejich ceny

Ojetá auta v Německu jsou lákavá především pro jejich nižší pořizovací cenu, než je tomu u aut v ČR. Často je tomu opravdu tak. Dalším důvodem k nákupu ojetého auta v Německu je jejich větší výběr. Vyšší stupně výbav a pokud víte kde a od koho ojeté auto koupit, tak máte jistější původ a servisní historii vybraného vozidla. Rád bych tuhle teorii rozvedl. Navíc v dnešní zvláštní době nedostatku ojetých i nových aut je větší šance k nákupu dobrého ojetého auta v Německu jistě vyšší, než v České Republice. Především díky velikosti a nabídce na tamním trhu.

Ojetá auta v Německu – ceny? Záleží na prodejci

Pokud kupujete ojetá auta v německu u oficiálního dealera značky, tak se většinou jedná o ojetá auta ve velmi dobrém technickém i estetickém stavu. Většinou jsou vozy připravené pro německé zákazníky a tomu odpovídá předprodejní servis, záruky a pořizovací cena ojetého auta. Porovnáme-li s běžným autobazarem jsou ceny o 1 000 až 1 500 Euro vyšší.

Můžete se podívat na videa, která se zabývají tématikou cen ojetých aut v Německu u oficiálních dealerů Volkswagen. Všechna ojetá auta pocházejí z programu DAS WELT AUTO.

Auta u menších autobazarů

Tím nechci nijak degradovat menší prodejce ojetin v Německu. Menší prodejce si musí svůj tržní podíl zasloužit a často je vstřícnější, co se přístupu k zákazníkům týče. Je zde rychlejší a jasnější komunikace, než je tomu právě u oficiálních dealerů značek.

Je ojeté auto s jasnou historií, původem a prodává jej menší autobazar, mimo rizikové oblasti, tak to může být velice zajímavý nákup ojetého auta. V Německu je několik oblastí, kde není dobré pro auta jezdit a vůbec se danou nabídkou aut zabývat. Totéž je s prodejci. Za svou kariéru dovozce aut mám na „blacklistu“ několik desítek! Prodejců, kde mě již nikdo nikdy neuvidí, neboť o svých autech lhali.

Pokud hledáte dovoz ojetého auta z Německa bez nervů, kontaktujte Mujdovoz a vše společně v klidu zvládneme.

Těším se na spolupráci.

Jiří Janíček

Mohlo by vás zajímat