Ojetá auta online vs. Mujdovoz. Dnes vám nabízíme přímé srovnání služeb a přístupu ke klientovi.

Je to zákaznická zkušenost.

Ojetá auta online údajně se zárukami

Nákup aut online, je široké veřejnosti prezentován jako něco snadného a bezproblémového se zárukami, garancemi….a blablabla…. Vlastně o nic nejde a vy jako zákazník jste v naprosté pohodě. V jedné často běžící reklamě se dnes doslova říká, že „ojetá auta se dnes nakupují online bez toho aniž byste je viděli“. Opravdu je to tak? Pojďme se na to podívat.

Mujdovoz a ojetá auta? Říkáme každému buďme ve střehu

My v Mujdovoz říkáme, že nákup ojetého auta je nákup použitého zboží a je třeba být opatrný již při výběru auta a prodejce. Nikdo do aut nevidí. NIKDO, ale je třeba rizika eliminovat, již při výběru.

Ojeté auto online

Klient ze Zlína, než oslovil Mujdovoz, byl právě v kontaktu s firmou, která mu ojetá auta online nabízela. Měl zájem o dovoz Opelu Insignia v kombíku. Na auto měl daný rozpočet, autům vůbec nerozumněl, ani nechtěl, neboť se zabýval úplně jinou, odbornou profesí.

Zaplatil nějaký poplatek dopředu a že prý údajně, pokud auto, které si vybere nebude v pořádku, tak mu peníze vrátí. Vybral si Opel Insignia v kombíku v naftě.

Firma na nákup ojetého auta online mu poslala jakýsi „audit“ . Podle mých zkušeností to je jen sada fotek přímo z výkupu prodejce a je hooodně diskutabilní, zda-li někdo u auta z firmy opravdu fyzicky byl. A pokud ano, tak je to bez urážky jouda, ale k tomu se dostaneme. Nevím, zda-li někdo fyzicky auto opravdu kontroloval. Nechci zde šířit pomluvy a fabulace, ale tenhle typ a sada fotek přesně odpovídá fotkám aut z výkupu přímo v Německu téměř u každého prodejce ojetých aut. Navíc je auto od prodejce Mercedes a je na něm jasně napsáno, že je bez záruk a pouze pro obchodníky a firmy!!!

Tohle je pro nás poslední kapka. Auto má poruchu motoru…. můžeme hádat co a za kolik…

Co je za Mujdovoz na Insignii diskutabilní?

Všimněte si, že Insignia má totálně rezavé kotouče, což je detail vzhledem k tomu ostatnímu. Ale asi tam auto nějakou dobu již stojí. Co mě osobně zaráží je totálně špinavý interiér. Navíc na zadní sedačce je cosi flekatého – je to krev? Chemikálie? Půjde to dolů? Nikdo neví. Chybí roletka (na což upozornili – všechna čest). Jinak auto celkově doporučili k nákupu.😂😂😂

Klient operoval tím, že interiér vypadá, jako by se v něm někdo vyzvracel a takové auto nechce a žádá o vrácení zálohy, kterou poslal. Firma deklaruje, že jí pošle zpět, takže pohoda! Jak to dopadlo, asi tušíte. Na call centru mu bylo sděleno a řečeno, že za ně je auto v pořádku a na vrácení zálohy tím pádem nemá nárok. Nazdar…

Jak dané auto vidíme my?  Jedná se o Opel téměř v základní výbavě, bez roletky, bez záruk. Nevidím jedinný důvod, proč bychom pro takové auto měli v dané ceně jet. Navíc ten interiér je opravdu děs a hrůza.

To nejzásadnější, čeho jsme si všimli s Alexem je svítící kontrolka motoru při nastartovaném autě!!! Tohle nechápu! A jen mě to utvrzuje v tom, že na autě NIKDO FYZICKY nebyl a NEBO je to totální trouba. Podle mě je to více marketing na klienty. Mají audit a kontrolu X desítek bodů….kdyby raději kontrolovali 30 bodů a pořádně!!!

Jakou Insignii jsme dovezli s klientem my v Mujdovoz?

Opel Insignia 2018, od originálního prodejce Opel. Téměř stejný nájezd, v daleko lepší výbavě, po kompletní výstupním servisu Opel , brzdy, oleje a kontrola auta a ještě navíc s roční zárukou v hodnotě 500 Euro.

Jaký je závěr nákupu auta online?

Jaký je závěr? Z nákupu auta online?  Klient nakonec vzdal handrkování o zálohu a dovezl auto z Německa s Mujdovoz, tedy s námi.

Ojetá auta se dnes opravdu nekupují jen online. Prověřit, zjistit stav, původ. Na nákup netlačit, abyste naložili kamion, který je již na cestě. Auta nejsou boty nebo trička. Na místě musíte auto zkontrolovat – opravdu zkontrolovat!!! Navíc s Mujdovoz jezdí klienti do Německa osobně s námi. V době nákupu jste fyzicky u auta, víte jak opravdu vypadá a kolik opravdu stojí. Protože s cenami se v zahraničí různě kouzlí, ale to je úplně jiný příběh na delší vyprávění.

Hledáte ojeté auto v Německu? Kontaktujte nás, těšíme se na spolupráci.

Jiří & Alex.

Mohlo by vás zajímat