Nekalé jednání zájemců o dovoz

Nekalé jednání při dovozu auta

Nekalé jednání při dovozu auta ze strany klienta. Rozhodl jsem se napsat tenhle článek, neboť někteří lidé si opravdu NEVÁŽÍ práce jiných lidí – konkrétně mojí a oficiálního prodejce Mazdy v Německu.

Klient oslovil Mujdovoz s prosbou o dovoz auta z Německa. Konkrétně se jednalo o Mazdu 6 z roku výroby 2011, která měla najeto necelých 100 000 KM!, byla od oficiálního delaera Mazdy. Opravdu to bylo krásné, nebourané auto v pěkné výbavě.

Krásná Mazda 6 od dealera Mazdy

Mazda byla nebourána, plně servisována u tohoto dealera Mazdy v pěkné vybavě a v krásném stavu. S prodejcem jsem se domluvil, že auto bude držet bez zálohy!!! Prodejce byl tak laskavý, že na autě udělal i předprodejní servis a novou německou STK, tudíž klient by po dovozu auta do ČR řešil jen evidenční kontrolu za 600 Kč a české RZ za 800 Kč, zkrátka sen! Tohle není standratní jednání, pokud prodejci nepošlete zálohu!!! Opravdu není.

Proč lidské slovo nic neznamená?

Co se stalo? Zájemce o dovoz auta mě jen tak „by the way“ ve středu v podvečer napsal email, že si koupí nějakou firemní Škodu Octavii z jejich firmy a že děkuje za můj čas. Ani neměl tu slušnost nebo měl strach mě zavolat a postavit se k tomu jako chlap s nějakou kompenzací.

České převozní značky v Německu opravdu neplatí!!!

Mě tím pádem vznikla škoda za převozní značky vč. pojištění, neboť nechci, aby mojí klienti jezdili nea„falešných českých převozních značkách nebo maďarských převozních značkách“, které v Německu zkrátka neplatí! Jen někteří dovozci aut aut si německé zákony vysvětlují po svém a omlouvají to, že platí! Pak posílají na takových neplatných českých SPZ klienty do ČR. České převozní ani maďarská převozní čísla v Německu NEPLATÍ, TEČKA.

Chceme respekt? Takhle to asi nepůjde

Víte zamýšlím se nad tím, neboť všichni chceme, aby nás západní svět uznával a kdesicosi, ale přesně tohle jsou situaci, kdy nás Němci stále právem považují za výchoďnáky. Prodejci jsem se omluvil, za „klientovo“ jednání, nicméně to je mě „prd“ platné a jemu taky. Prodejce Mazdy měl také práci a náklady s přípravou auta na prodej – smazal inzerát, auto bylo na STK,předprodejní servis, který nemusel dělat. Vše proběhlo dle domluvy, já jsem vyřídil převozní čísla, pojistku a počítali jsme s pátečním dovozem…, nicméně ve středu v podvečer bylo vše jinak….Je mě hanba vůdči prodejci, neboť takhle se zkrátka nemůže chovat dospělý člověk. A nebo se mýlím? Pokud se mýlím, tak já nevím.

Nekorektní jednání při dovozu auta? Fakturuji

Pokud se tohle neférové jednání ze strany zájemců o dovoz aut někdy bude opakovat, tak u podobně téměř 100 % dovozu budu vystavovat faktury se splatností na 10 000 Kč. Nevím, jak se jinak vůdči takovým „špekulantům“ bránit. Já nejsem ADRA ani nějaká státní firma. Vznikají mě náklady, ať již časové nebo reálné finanční – mě značky pro převoz aut nikdo ZADARMO NEDĚLÁ – opravdu NE!!! Navíc jsem mohl jet s jiným klientem pro jiné auto a to se už vůbec nebavím o čase, který jsem s ověřováním aut strávil, než jsme vybrali tenhle vůz.

Už vůbec se nebavím o dobré pověsti, kterou chci s německými prodejci udržovat. Bohužel se opět jen potvrdilo, že další německý dealer Mazdy nás bude mít za lháře z východu. A mají pravdu a můžeme si za to sami.

Prosím, aby Mujdovoz oslovovali jen seriózní zájemci o dovoz aut z Německa. DĚKUJIIII !!!! J&J

P.S.Zajímají vás aut, která jsem dovezl férovým lidem? Zde jsou.

Mohlo by vás zajímat