Nejlevnější individuální dovoz auta z Německa

Nejlevnější individuální dovoz auta z Německa

Za mou „kariéru“ dovozu aut se jednalo o nejlevnější individuální dovoz auta z Německa. Opravdu, nikdy nevezl levnější auto a upřímně jsem z této „Akce“ měl obavy. Proč? Poněvadž to vůbec neodpovídalo tomu, jak pracuji já. Prodejce v Německu byl soukromník, komunikace byla mírně řečeno hodně složitá a vše bylo tak nějak krkolomné i díky neschopnosti a lenosti původního dovozce…. nicméně k věci.

Dovoz auta pro manželku a děti

Kamarád potřeboval zařídit dovoz auta pro manželku, aby mohla jezdit s dětmi na nákupy, vyzvedávat je ze školky atd. zkrátka starosti, které já neznám J a potřeboval 2.auto do rodiny. Já jsem o dovozu ani původně nevěděl, neboť ví, jak jsem na tom s časem, nicméně již nějakou dobu se mě stále vyptával na Toyoty, což je stejné, jako ptát se tygra na to, co říká na maso :-).

Původně měl dovoz zařídit „někdo“jiný

Vyhlédl si auto v Německu a dovoz auta měl zařídit jeden jeho kolega z práce, který prý údajně občas sobě dovezl podobná auta a pak je v ČR prodává.

No a jak už to tak bývá, tak na den, kdy se mělo auto dovést, měl „kolega z práce“ 1000 výmluv a důvodů, proč to zrovna v daný den nejde. Navíc vše bylo s prodejcem údajně domluvené, tak jsem se do celé téhle hurá akce vložil já, nerad, ale co už…když můžu, pomůžu :-).

Express dovoz auta

Zavolal jsem prodejci, poslali jsme mu 200 euro zálohu, aby auto podržel a hlavně, aby viděl, že si z něj neděláme legraci, jako původní „dovozce“ a jel jsem na sobotu. Den, kdy jsem se o tom dozvěděl, byl čtvrtek večer. Odjezd byl v pátek večer a naložení auta bylo domluvené na sobotu 8.30 hod.

Dovoz auta na podvalníku do 250 km od hranic

Cesta trvala více než 24 hodin! Délka trasy 1980 Km, vč. kolon s Němci, kteří jeli k moři. Ano, když už, tak už… s podvalníkem…to opravdu „chcete“.

Proto, zde na rovinu píšu, že dokud se nevrátí tvorba převozních čísel v Německu k normálu, nemohu jezdit takové dálky s podvalníkem. Je to peklo a kdo nezažil, neuvěří.

Dovoz auta není jen „výlet“

Pro představu, neboť někteří zájemci o dovoz auta si nedokážou představit co tato činnost onbáší a mají nereálné představy o takových cestách, co se týká rychlosti dovozu auta, času, energie a všeho kolem…. dejte si například 3x týdně trasu – Ostrava – Makarská a zpět, jeďte maximálně 110 km/h. No a další týden znovu, tak takhle to vypadá při cestování a dovozu auta s podvalníkem…

Mohlo by vás zajímat