Na co si dát pozor při koupi aut z Německa? 

Dávat si pozor při nákupu aut z Německa?

Pozor při koupi aut z Německa, aneb na co si dát pozor při nákupu aut z DE? Dejte si pozor nejen na prodejce v Německu např. na mobile.de, ale i na dovozce aut nebo společnosti, které Vám dovoz auta ze zahraničí budou zařizovat. Proč? Čtěte dále.

S námi jste osobně u nákupu auta v Německu

Dnešní doba je taková, že lidé chtějí všechno hned, instantně a online. Jenže takový „online“ dovoz se může i celkem prodražit. Jednu zkušenost s online dovozem, popisuji níže.

Jedná se o čistě klientskou zkušenost, kterou jsem pouze popsal a vycházel ze slov našeho klienta, který chtěl dovoz Opelu Insignia. Jaký je závěr? Online dovozce se ozval a pohrozil mě, že chce, abych daný článek i video smazal, že údajně není pravdivé. No tak jsem jej trošku poupravil a hotovo, neboť je pravdivé do posledního písmenka.

Nebo jinak. Nemyslím si, že klient, který má psychologické vysokoškolské vzdělání by mě lhal a poslal mě protokol o kontrole auta, který mu daná dovozová firma zaslala. A mimochodem…zálohu, kterou zaplatil zpět nedostal.

Pozor při koupi aut aneb co dělat po dovozu aut z Německa?

Tohle je veliká noční můra pro řadu lidí. Naši klienti dostanou jasné a snadné návody pro registraci auta v ČR. Zvládli to zatím všichni vč. mladých klientek. Ceny doprovodných služeb u některých dovozových firem jsou slušně řečeno úsměvné. My v Mujdovoz neděláme registrace na české SPZ apod. Proč? Nemáme na to čas, je to snadné a levnější. Když to zjednoduším, je to stejné, jako byste si koupili ojeté auto v ČR. Také musíte na STK a také musíte na dopravní inspektorát.

Chápu firmy, které si za to nechají zaplatit, neboť to klienti poptávají. Ale říct si za dovozovou STK 8 000 Kč a podobné sumy, když velice často stačí udělat jen evidenční kontrolu na české STK v ceně 600 až 800 Kč, dle sazebníku STK mě příjde už jako téměř lichva. 

Kolik stojí česká SPZ?

Česká SPZ Vás stojí 800 Kč!!! Ani o korunu více. Jak dlouho na ní čekáte? Ze zákona je 30 dnů. Realita v Ostravě je taková, že do 2 dnů máte české SPZ hotové. Praha je na tom podobně, Opava to dělá ten den. A super úřednice je na Strakonicku. Skvělá a milá paní, která se na Vás ještě usměje a za hodinu máte značky hotové (naše osobní zkušenost v roce 2021). Vše je o lidech. 

Kolik stojí dovoz aut z Německa?

Dejte si pozor na ceníky za dovoz aut. Někteří dovozci mají uvedenou jen provizi za dovoz aut a pak až počítají reálné náklady. Náklady spojené s dovozem jsou vysoké, známe to, to si nemyslete. Nafta, amortizace aut, servisy, pojištění, čas, řidič atd…. Někdo má procenta z pořizovacích cen. Jiní dovozci kombinují tyto dvě veličiny a kilometrické ceníky. Výsledkem je často chaos a nikdo pomalu neví, kolik bude konečná cena za dovoz auta.

My v Mujdovoz.cz máme jednotnou cenu za dovoz vč. německý převozních čísel a pojištění. V Německu se nestaráte o nic. 1 cena a hotovo. Snadněji to nejde. Pokud se někomu zdá naše cena za dovoz nízká, tak budeme rádi za příplatek 😅😅😅(Legrace) 

Dovoz aut z Německa není složitý, pokud víte co děláte. My to víme a pokud hledáte dovozce aut, kterému můžete důvěřovat, pak nás kontaktujte. 

Těšíme se na spolupráci. 

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat