MX 5 Mazda nebo Fiat 124 Spider?

MX5 Mazda nebo Fiat 124 Spider? Tahle otázka by nyní s nadcházejícím jarem i létem mohla padnout u řady zájemců. Proč vybíráme právě tyhle vozy? Protože mají více společného, než se na první pohled může zdát. Pojďme se prvně podívat na italksou krásku.

Fiat 124 Spider má společnou platformu s Mazdou MX 5.

V obou případech se jedná o klasický roadster s pohonem zadních kol. Fiat 124 Spider na rozdíl od některých modelů Mazdy MX 5 nemá samosvor. Až tedy na verze ABARTH, ty jej mají. Jenže verze Abarth jsou dražší a upřímně, kdo samosvor v praxi využijete.

Zásadní rozdíl je pod kapotou

Fiat má 1.4 turbo benzín a Mazda MX 5 má pod kapotou „1.5“, ale nejčastější zájem je o dvoulitrové verze. Ital má výkon 140 PS, verze Abarth jej mají zvýšený na 170 PS.

Fiat má NC převodovku ze starších modelů Mazdy. Mazda má novější převodovku. Co je lepší řešení ukáže čas, faktem je, že fiat sáhl po jistotě, neboť starší převodovky bez problémů u NC fungovaly.

Fiat je silnější v nižších otáčkách, než je tomu u Mazdy. Mazdu musíte točit, Fiatu stačí cca 3/Tis.otáček. nahoru. Interiér je totálně stejný jak u Mazdy, tak u Fiatu. Fiat má jen jiný design čísel na přístrojové desce. Jinak jsou to 100% dvojčata.

Fiat 124 Spider vs. Mazda MX 5 střecha?

Fiat má vždy a pouze ručně ovládanou plátěnou střechu. U Mazdy si můžete vybrat buďto plátěnou a nebo pevnou elektricky sklápěnou. Pokud chcete pevnou elektricky sklápěnou střechu, pak musíte hledat auta s označením RF!

Motory od Fiatu

1.4 Turbo benzín je spolehlivý motor. Spolehlivý! Nikoliv nezničitelný, neboť i tento motor dokáže zabít pouze nezodpovědný majitel. Je přeplňovaný turbem, který funguje u silnějších fiatů 500. Váha 1 050 KG je nic a umí jezdit opravdu dynamicky. Fiaty jsou celkově měkčí než Mazdy, poměr váha vs. výkon je výborný.

Mazda MX 5

Má odlišný design, někomu se líbí více, někomu méně, než Fiat 124 spider. Nabízí motory pouze bez turba, má novější převodovky s přesnými a krátkými dráhami. Mazda MX5 nabízí ve dvoulitrech i samosvorný diferenciál. Mazda nabízí stejně jako fiat, perfektní jízdní vlastnosti, brzdy a jízdní zážitek.

Obě auta mají stejnou platformu, rozdílné motory, převodovky, ale především design. Fiat se svým vzhledem více odkazuje na Spider z 60. let.

Vybrali byste si raději Mazdu MX 5 nebo Fiat 124 Spider?

Ať již jedno nebo druhé, rádi vám tahle krásná auta obsatráme.

Těšíme se na spolupráci, protože ta auto jsou boží 👍. A přeci jen Fiat 124 Spider je na cestách daleko větší raritou, než Mazda MX-5. Koukněte se na nedávný dovoz Fiatu Spider 124.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat