Volkswagen Multivan T6 – drahý sen

Multivan T6 z Německa

Multivan T6 je velmi oblíbeným modelem výrobce Volkswagen. Lidé jej poptávají pro svou velikou variabilitu interiéru, relativně spolehlivou technikou, pokud si dobře zvolíte motorizaci a především pro svou pohodlnost při cestování.

Multivan T6, jaký motor?

Multivany T6 se dodávaly s několika motorovými variantami, jenže né každá je buď to povedená a nebo bezproblémová. My jsme nedávno přivezli klientovi osvědčenou motorizaci 2.0 tdi s výkonem 110 KW a manuální převodovkou. Multivan jel s tímhle motorem, velmi hezky a určitě si nemůžu stěžovat na nedostatek síly. Ano, při dálničním tempu, musíte občas podřadit, ale to je tak asi vše. Navíc má výbornou spotřebu. Za celou cestu z Německa do ČR jsme jeli 7,4 po německé dálnici a pár kolonami. Kdo chce více dynamiky, musí si zvolit Biturbo ve dvoulitrové naftě. Na výběr pak máte automat DSG.

Multivan T6 – proč je tak oblíbený?

Je to auto mnoha tváří. Slouží pro přepravy osob, materiálu,ale především rodin. Jezdí se s ním na vnější rozměry velice hezky, na autě nikoho nic nepřekvapí, neboť je to přece jen Volkswagen a zná jej téměř každý mechanik.

Ohromná variabilita interiéru, neboť v nabídce máte T6 Multivany, Caravelly, Californie atd. Můžete si zvolit krátký rozvor a nebo delší rozvor. Je libo předokolku nebo 4X4? I to Volkswagen má a nabízí varianty 4X4 s označením 4motion, jak už je u VW zvykem.

Rizika Multivanu T6?

Rizikem číslo 1 je původ a historie. Stává se nám úplně běžně, že nám klienti posílají auta z německé inzerce ojetých aut, např. mobile.de a pošlou nám 5 aut a ani jedno! Není dobré!

Tohle je realitapřetažené intervaly, bouračky, několikátý majitel a nebo taxislužby či jiné přepravní firmy. Auta s 200 000 KM, vypadají, jako by měly 3x tolik. Auta bůh ví odkud apod. Opravdu se jedná o rizikové ojeté auto!

Takhle by měl Multivan vypadat.

Kdo chce multivan, musí mít i na servis, neboť je to přece jen drahé auto a v pořizovací ceně nového vozidla s cenou nad 1,7 milionu korun, nebude servis patřit k těm nejlevnějším.

Doporučení při koupi Multivanu T6?

Zvažte, zda-li potřebujete automat. Nic proti DSG,ale v T6 je zkrátka takový nějaký uskákaný. Tenhle projev byl již u nových aut, natož u ojetin. Manuální převodovka je přesná, má kratší zpřevodování a dálniční tempo kolem 140 km/h, bude příjemnou záležitostí.

Dále si zvažte kolik do auta chcete investovat. Opravdu nekoupíte hezkou T6 Multivan s jasnou historií za půl milionu. Ani omylem. Taková auta začínají na 32 000 Euro a více. Tohle je realita.

Možným tipem je třeba i Opel Zafira camper, která ano, nemá takové charisma, jako T6. Jenže stojí méně a i ji koupíte s dvoulitrovým turbodiselem a teřba i s automatem.

Hledáte dovoz auta na dobrodružství? Zavolejte nám a rádi pomůžeme.

Těšíme se na setkání

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat