Mazda 6 2.5i…Jak se Vám líbí?

Mazda 6 2.5i …Jak se Vám líbí? Takový slogan měla Mazda v 90.letech. Už tehdy to byla krásná auta, ať již třeba Mazda 323 F, Mazda 626 atd. I dnes je Mazda 6 snem mnoha lidí a plně je chápu, je to skvělý vůz. Navíc s benzínovým atmosférickým motorem 2.5i ve spojení s automatickou převodovkou je to velice svižný a komfortní vůz. Kdo má obavy ze spotřeby, tak buďte v klidu. Není to žádná hrůza.

Benzínové motory 2.5i od Mazdy jsou na svůj výkon docela úsporné. Spotřeba kolem 7 až 7,5 litrů benzínu na 100 kilometrů není ničím výjimečná. Při snaze o úsporu jste ještě níže. Nevýhodou téhle motorizace je, že si neskutečně drží svou cenu. Mazda 6 2.5i zkrátka není levné auto, ani jako ojetý vůz.

Kroupy? Kde?

Poslední dovoz Mazdy 6 2.5i z Německa, byla po profesionální opravě karosérie od krup. Co myslím profesionální opravou? TZV. oddulkování. Kdy se nic nelakuje, nekytuje, nestříká…zkrátka kroupy se vytlačí zpět.

Důkazem této opravy byla i tahle Mazda v sedanu…koukněte se na video. Na Mazdě jsem nenaměřil nic, co by naznačovalo opravu auta. Prodejce vše přiznal hned po telefonu. Když víte jak se zeptat, je vše snazší.  Navíc Mazda byla po prvním majiteli, měla málo najeto kolem 56 tisíc kilometrů a jela opravdu velice hezky. Nikde nic nehučelo, nebouchalo. Zkrátka Mazda!:-)

Vady na kráse u Mazdy?

Mazda měla 2 vady na kráse. Bylo to nefunkční levé zpětné zrcátko, kde asi odešel elektromotorek a oprýskaná hliníková kola, které někdo nastříkal do černého matu, ale moc se to nepovedlo. Lak zkrátka z kol pomalinku, ale jistě slézal. Jako kompenzaci za nefunkční levé zpětné zrcátko dostal klient sadu zimních kompletů. Pneumatiky nebyly již bůh ví co, ale je to gesto.

Pokud uvažujete nad Mazdou 6, tak mám i reference od německých prodejců, že u novějších vozidel se člověk nemusí být ani dieselových variant. V Německu s nimi nejsou problémy, jako dříve, kdy docházelo ke špatným regeneracím DPF.

Dovoz Mazdy 6 rád zařídím a nejen Mazdy 6. Jiří Janíček J&J

Mohlo by vás zajímat