Malý vůz z Německa

Hledáte malý vůz? Máte x možností

Poslední dobou se lidé neptají jen na velká auta typu SUV. Ale hledají i druhý malý vůz do rodiny. Lidé hledají malý vůz pro manželku, dceru. Nebo si zkrátka ženy chtějí udělat radost autem, ať jim s ním nejezdí jejich chlap J. Pokud hledáte malý vůz máte na výběr několik variant.

Škoda Citigo a Volkswagen UP

Snad nejoblíbenější a nejnudnější varianty malých vozů, které český občan hledá. Vždy je na řadě první „koncern“ a pak až lidé začnou objevovat „Ameriku“ v podobě ostatních výrobců. Ale co?

Lidé je znají a myslí si, že jsou věčné. Rozepisovat se zde o vlastnostech daných aut je nošení dříví do lesa, je jich plný internet. Značky, které lidé v daném segmentu často přehlíží jsou OPEL, FIAT, Suzuki a MINI.

Ideální malý vůz je Opel Adam

Opel Adam nabízí kvalitní zpracování, přesné převodovky. Opel nemá mezi českými občany bůh ví jakou pověst, nicméně to podle mého není oprávněné. Vezměte si Opel Astra, Opel Insignia…jsou to velmi dobrá auta, jsou ve stejné třídě jako VW Golf a Passat, tudíž mají smůlu, lidé je hledají málo. Pokud budete tento malý Opel hledat, zaměřte se na benzínové motory. Diesel nemá smysl, ostatně v každém malém autě nemá dieselová motorizace smysl. Proč? Nic neušetříte.  Opel Adam se nabízel i ve verzi S, což je sportovní verze se vším všudy.

Opel Adam

Italská klasika a krásný malý vůz Fiat 500

Malý vůz od Fiatu má snad ještě horší pověst jako Opel, nicméně nevěřte všemu co se povídá. Motory umí Fiat skvělé, zpracování je na obdobné úrovni jako konkurence a navíc je to opravdová malá stylovka. Navíc je také v nabídce i ostrá verze Abarth…., která patří jen do rukou zkušeného řidiče. Fiat 500 se nabízí i v několika variantách jako model 500 X. Tahle verze nahradí nejeden crossover. Pak je tady Fiat 500L, který se designově podle mého opravdu nepovedl. 1.2 benzínový motor, bohatě dostačuje. 1.4 je zábavná i pro svižnější jízdu. Ale není to Abarth…chcete výkon potřebujete Fiat 500 Abarth.

Nicméně faktem je, že FIAT 500 je např. v domovské Itálii velmi oblíbené auto. Sám jsem měl tu čest se s tímto prckem svézt a je to sympatický společník. Kde přijede, tam je středem obdivu a upřímně se nedivím.

Malý vůz s japonskou technikou Suzuki Swift

Krásné říditelné malé auto. Nesmrtelné benzínové motory, pokud je nezabije majitel svým stylem ježdění a nulovou údržbou. Navíc Suzuki Swift se nabízí opět i ve verzi S, která je hooodně zajímavá na řízení po okresních cestách.

Se Suzuki Swift jistě chybu neuděláte

Mini Cooper

Tenhle typ auta je „stylovka“ jako blázen. Hrozně se mě líbí. Na rozdíl od Opelu Adam nebo Fiat 500 je cenově ve vyšší hladině. Pochází zkrátka ze segmentu BMW. U Mini platí, že čím novější model koupíte, měli byste mít klid od potenciálních problémů.

U všech malých aut sed ržte pravidla, že musíte kupovat jen auta s jasnou histoií a vyhýbat se rozvozům pizzy po městech apod.

Malý vůz s Mujdovoz.cz

J&J

Mohlo by vás zajímat