Hledám malé auto

Malé auto do města, či pro ženu. Přesně takový měl klient požadavek pro tenhle dovoz auta z Německa. Žena s tímhle autem bude jezdit cca 5 km do práce, na nákupy, za vnoučaty apod. Klient po společné debatě přišel na to, že nejlepší bude podívat se na japonskou modelovou řadu aut.

Z jakého důvodu japonská auta? Chtěli jsme auto od roku 2014 ideálně, ano na konec jsme koupili 2013, ale kdo by to řešil, že ano 😁. Japonci dělají motory tak nějak jednodušeji, než evropská produkce, používají klasické benzínové motory, bez přímého vstřikování, bez turba a jiných „evropských zkepšováků“, které mohou jen škodit v případě budoucích oprav. Ford se svými Ecoboosty by mohl vyprávět. U TSI u VW musíte lít kvalitní benzíny a auta dostatečně protáhnout, aby se nezanášely. Což u japonců nemusíte, takže proto, jsme skončili u Hondy Jazz. Hledali jsme několik typů, k tomu se ještě dostaneme, ale nakonec padla volba na malé auto od Hondy. Honda Jazz 2013. Pojďme se na ni podívat.

Malé auto? Honda Jazz překvapí

Honda Jazz překvapí hlavně svou vnitřní velikostí a variabilitou vnitřního i zavazadlového prostoru.

Věděli jste například, že zadní lavice se sedadly jde zvednout? Navíc zde máte dělená zadní sedadla a na dostatek místa si nikdo nemůže stěžovat i v přední části auta.

Spolehlivost?

Je to Honda. To stačí. Hondy patří k nadprůměrně spolehlivým autům. Navíc tenhle vůz měl po 10 letech najeto pouze 60 600 Km, byl po druhém soukromém majiteli a byl od oficiálního prodejce Ford, kde jej vykoupili, neboť předchozí majitel si koupil Ford Puma. Otázkou je, jestli nebda na Jazzíka vzpomínat.

Malé auto ano, ale jak jezdí?

Honda Jazz se musí točit, pokud chcete dynamiku. Navíc, tohle auto jezdilo opravdu krátké trasy vzhledem k nájezdu. Auto musíte „rozjezdit“. Jen cesta domů po dálnici, bylo něco, co tohle auto podle mě dlouho nezažilo. Ale k otázce jízdy. Honda Jazz jezdí moc hezky. Je to i tiché, jednoduché a spolehlivé auto.

Klient zvažoval ještě Suzuki SX4 S cross nebo Suzuki Swift, Toyota Yaris. Nakonec padla volba na Honda Jazz a já jsem přesvědčen, že udělal moc dobře. Honda Jazz je v Německu velice oblíbená. Využívají ji různé kurýrní služby, které auta opravdu „dojedou“, ale motoricky mají za sebou 300 000 Km i více a bez problémů jezdí.

Hledáte i Vy malé auto do rodiny? Zavolejte nebo napište, rádi Vám jej zařídíme.

Těšíme se na spolupráci.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat