První ojeté auto? Máš 85 tisíc? Audi?

Jak vybrat první ojeté auto?

Gratuluji, je to krásné období. Představa, že už nebudeš vázaný na MHD nebo na auto od svých rodičů je fantastická, ale jaké ojeté auto vybrat?

Vynechám „hospodské tutovky“ od kamarádů, něco ve smyslu, že jedině golf nebo „pašík f naftě“ je to pravé a nebo, že si Aleš z vedlejší ulice koupil fakt vymazlenou Audi A8 za 100 tisíc korun, jen ho v ní už dlouho nikdo neviděl jezdit 🙂 , poněvadž „umřela“.

Koupi prvního auta je třeba zvážit

Ano každý má své automobilové sny, nicméně do těch je třeba dospět.  Předně, předpokládám, že jsi mladý člověk, nemáš žádné řidičské zkušenosti a přesně tak se na Tebe budou dívat i pojišťovny. Jsi pro ně rizikový klient, který má drahou pojistku.

Začni s nějakým výkonově rozumným autem, svou jízdou bez nehod sbírej bonusy, abys měl své příští výkonnější auto levněji pojištěné. Auto o objemu kolem 1.6 bohatě postačí a finančně Tě nezruinuje.

Rozpočet na první ojeté auto?

První auto člověk kupuje dost často se získáním prvního zaměstnání. Ale opět…není lepší nějakou dobu jezdit ještě MHD a na své první auto došetřit?

Nebo jak dlouho si myslíš, že Ti vydrží nějaká bazarovka za 40 tisíc kč? Jsi připravený do něj měsíčně „sypat“ půlku výplaty, protože se tam zrovna něco náhodně pokazí? Nebo můžeš začít vydělávat tím, že napíšeš do televize, že budeš mít svou novou reality show „dojedu dneska domů“ 🙂 ?

Rodiče mají občas pravdu

Proč to celé píšu?

Dnes jsem měl asi 20 minutový rozhovor s otcem, jehož synátor si chce koupit v českém autobazaru své první auto.  „ Krásnou Audi A3 1.8T “ z Itálie se „serviskou“ za nějakých 85 tisíc kč. Nebudu zde rozebírat původ, cenu a stav auta, to je každého volba…tak říkajíc“ kdo chce kam, tak tam dojde

Otce neznám, neznám ani jeho syna, ale musím říct, ikdyž se to bude číst synovi těžce, tak musím napsat jednu věc….“Tvůj otec má pravdu a jsi blázen“ , jestli do takového auta půjdeš.

Odečti si cenu za dopravu do ČR, odečti si zisk autobazaru, poněvadž proto se auta kupují a prodávají… pro ZISK. Je to jednoduchý ekonomický zákon a kolik Ti zůstane? 40 nebo 45 tisíc korun… a tohle přesně stála tvá Audi v Itálii, možná ještě méně…. Už Ti to docvaklo? Kupuješ pojízdnou černou díru na peníze.

Došetři a pak si kup ojetou Audi

Máš našetřeno kolem 100 tisíc korun? Je plno jiných dobrých ojetých aut. Ano nebudou mít turbo. Ano nebudou tak sexy jako je Audi. Na druhou stranu za měsíc či dva budou stále jezdit a nebudou stát někde v garáži s rozebraným motorem.

Píšu článek v mužským rodě, totéž se týká i potenciálních zájemkyň o své první auto. V sekci dovezené vozy jsou i ojetá auta, která jsme s klienty dovezli a stála kolem 100 tisíc kč. Zavolej nám nebo napiš a vše můžeme probrat.

Rada pro „výhodná ojetá auta“

Lidi neblázněte, nežeňte se do takových „džangů“ a nebo ještě to „vytuňte“ tím, že si na podobné ojeté auto půjčíte u nějaké úvěrové firmy a pak je „hotovson“. Píšu firmy a nikoliv banky. Banka by měla být jedinná úvěrová cesta.

Tímto zdravím pána otce do Brna, který nevěřil, že to napíšu a držím palce, aby kluk dostal rozum.

Mohlo by vás zajímat