Máte nervy z nákupu ojetého auta?

Vážení zájemci o nákup ojetého vozu

Nákup nového auta by měla být pro lidi radost, někteří si z toho udělají trauma na půl roku dopředu. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl napsat souhrn bodů, jak se z toho nezbláznit a dívat se na nákup ojetého auta reálnýma očima. Jako vždy jedná se jen o můj pohled na danou věc 🙂 .

Není cena jako cena… aneb žádná sleva není zadarmo

Vyvarujte se toho, že „najedete“ na české inzertní portály, tam uvidíte 2 až 3 levná auta většinou od největších autobazarů v ČR a podle těchto cen se dále rozhodujete.

Proč Vám takový postup při nákupu ojetého auta může způsobit depresi?

Protože takové auto dost často existuje jen na fotkách jako „lákadlo“ do autobazaru, popř. je to cena, která je platná jen pro úvěr. No a pokud to auto zaúvěrujete, tak zjistíte, že ho minimálně o 50 až 60 % přeplatíte. Prodejce jen využívá tzv. „WAAUU efektu“ z nového auta a věří, že úvěr klapne. Je to zkrátka jen „virtuální realita“, která jim funguje.

Věříte, že ojeté auto původem z ČR je „tutovka“

Nejčastěji kupovaným ojetým autem v ČR je Škoda, tak to zkrátka je. Nevím proč, ale je to tak. No a jistí prodejci těchto aut říkají, že nejlepší je koupit auto původem z ČR.

Ptám se tedy, jak je možné, že když si chtěl jeden můj kamarád koupit mladou ojetou Škodu Rapid, tak si nemohl nic vybrat? Pominu vůbec typ auta, ale budiž… pro něj je auto vše co má 4 kola, má to volant a čelní okno 🙂 .

Objel jsem s ním 5 aut!!! 5 různých inzerátů a prodejců vč. oficiálních. Všechny byly buď vylítané, škaredé, doškrábané české fleetovky a nebo bouračky, což nám prodejci zapomněli v telefonu sdělit …., bo asi nebyl čas… ( slovo BO v Ostravě nahrazuje české neboť)

Chcete „nové auto“ za cenu ojetého auta

Ojeté není nové a nikdy nebude. U ojetého auta je nutno počítat i s případnými výdaji na údržbu, ale o tom jsem již psal.  Bohužel jsou značky nebo typy aut, kde jdete „štěstí“ s opravami naproti.

Ojeté auto s nejnižším nájezdem

To je věta, kterou slyším týdně asi tak 20x.  „Ať má auto nízký nájezd“ Jen se ptám „proč“?

Většina obyvatel ČR najede ročně do 8 až 15 tis.km. vč. „povinné dovolené“ v Chorvatsku 🙂 , někdo i méně. TZN. pokud koupíte auto s opravdovými 180 nebo 200 tisíci km, poněvadž jste limitování rozpočtem, tak Vám auto bude dále sloužit cca 5 až 8 let bez nějakých problémů, pokud bude mít dané auto jasně danou historii a Vy se o něj budete hezky starat.

Auta co mají málo najeto, tak jsou dražší, poněvadž mají svou cenu, kterou nechce  každý zaplatit. No a nebo tyto auta stála rok v karosárně a lakovně…

Má auto málo najeto? Je levné? Tak tady se mějte na pozoru a raději pryč od něj. Zázraky u ojetých aut neexistují, jen v ČR ano 🙂 .

Koupě a dovoz auta je rizikový

Tuhle frázi šíří velké autobazary v ČR, nicméně již neřeknou to, že i oni dělají dovozy aut ze zahraničí. Jaký je mezi námi rozdíl? Je zajímá cena auta. Nás zajímá stav aut.

Dovoz auta s námi je o větší jistotě nakoupených aut, vždy se musí přihlédnout k pořizovací ceně auta a vždy musí mít každý na paměti, že kupuje ojetý vůz.

Dovoz auta je o eliminaci rizik, nikoliv o jejich úplné vymizení. Každý náš klient vidí auto před jeho dovozem, každý klient vidí cenu za kterou se kupuje, každý klient s námi vidí jeho původ a originál doklady. Co je na tom rizikového…? Naprosto transparentní nákup ojetého auta.

Radíte se o koupi auta s každým

Jaké auto si mám vybrat? Ptáte se každého na potkání? Nebo „ideálně automechanika“, který měl naposledy rozebranou Felicii a každé auto od roku 2005 je pro něj neopravitelná komplikovaná herka.

Víte…, 100 lidí 100 názorů… zavolejte nám, k čemu auto budete potřebovat a my Vám nestraně poradíme, probereme možnosti. No a pak to proberte opět se všemi známými a opět si udělejte v hlavě zmatek 🙂 . Vy v tom autě budete jezdit, Vy budete platit servis…nikdo jiný…, rozhodnutí je na Vás.

Mohlo by vás zajímat