Kontrola VIN kódu u aut z Německa?

Kontrola Vin kódu před dovozem auta?

Kontrola Vin kódu je u ojetého auta často nejdůležitější informace. Upřímě, díky medializici podovodů s ojetými auty se jim ani nedivím. VIN rozhoduje o tom, jestli je vybrané auto dobré nebo není. Pojďme se opět společně podívat, jak ke kontrole aut a VIN kódu, než se vůbec do Německa pro auto vyjede, přistupuji já s Alexem.

Kontrola VINka u BMW X3

Klient nás poptal pro dovoz auta z Německa. Jednalo se o BMW X4 40i v M Packetu. Krásné BMW od oficiálního prodejce BMW v programu ojetých aut Premium Selection. Klient nám poslal ještě další 2 BMW od jiných prodejců. Jenže ti se buď neozvali a nebyli ochotní podávat nějaké informace po telefonu. A uznejte sami. Nemůžeme jet jen tak na „vejlet“ s klientem někam do Bonnu a o autě nevědět vůbec nic. Již v minulosti jsme na pár aut na slepo jeli a nebudem to dále takhle nesystématicky dělat. Jak to dopadlo? Bledě! Video je zde:

MůjDovoz a kontrola Vin kódu

Jenže my takhle nefungujeme a než pro auto do Německa jedeme, chceme vědět maximum dostupných informací. Navíc, když se jedná o ojeté auto za vyšší částku. Prodejce byl sympatický a ochotný. Po telefonu sdělil veškeré informace o autě. Když víte jak a koho se máte na detaily zeptat, jde to samo. 😁 Prodejce nám přiznal, že auto má menší nedostatky. Ty jsou zohledněné v ceně, ale že vše bude před prodejem auta připraveno tak, aby nebylo nic poznat. Až na „škráblý“ hliníkový disk, neboť to by už byla vysoká cena za výměnu originál kola BMW. Chtěl jsem po něm to nejdůležitější!

Online kontrola VIN

Online kontrola VINu?Vlastně ano, je to vlastně kontrola auta v době jeho vykoupení. Tohle BMW používala soukromá osoba, která měla vůz na leasing. A my dokážeme získat dokumenty, které zachycují reálný stav auta po vykoupení.

Někteří především ONLINE DOVOZCI, těmto informacem říkají AUDITY nebo pak vydávají různé protokoly o stavu ojetého auta, za které si samozřejmě nechávají zaplatit. Jak taková „online kontrola“ může dopadnout, se podívejte sami. Jedná se o reálnou klientskou zkušenost. My v MůjDovoz.cz to máme jinak a u nás, pokud je tenhle dokument k dispozici, tak jej od prodejce vyžadujeme a naši klienti to mají v ceně dovozu a je tedy ZDARMA.

Co jsme zjistili u BMW X3?

Pojďme se podívat na to, co vše jsme zjistili o autě, které jsme ještě ani neviděli. Je zde důvod k obavám?

Z printscreenu dobře vidíte, že auto mělo malé kosmetické vady. Budou v době prodeje odstraněny. Až na škráblý hliníkový disk. No ono upřímně….je jen otázka času, kdy si tenhle disk někdo opět škrábne. Stačí výjezd z pozemních garáží v nákupním centru a je to. Na autě prodejce udělá kompletní výstupní servis, novou STK a opraví vše, co je třeba. Celková oprava je hodně malá. Vždy musíte dávat do kontextu značku, stáří auta a velikost oprav.

Oprava v Německu je často dražší

U AUDI Q3 je například naprasklá přední mřížka chladiče na výměnu a stojí to celé 4000 Euro. Jedna mřížka.

Jsme opravdu opatrní na to kam a pro jaké auto jedeme. Týdně odmítneme několik zakázek na dovozy aut, neboť lidé hledají pochybná auta za „skvělé ceny“. Podívejte se třeba zde na Škodu Superb. Zjistili jsme více poškození, než Carvertical, který stal klienta několik stovek.

Jak může vypadat údajně nebouraný 3 Superb?

Nebo se podívejte na Audi A6 Allroad. Tady jiný poskytoval ověřování VINU vyhodnotil auto jako poškozené. Přitom s ním nic nebylo, jen se kalibrovala kamera na radaru.

Kontrola VIN kódu je skvělá věc. Musíte jen vidět věci v kontextu. Měli byste umět informace vyhodnotit. Jinak jsou to vyhozené peníze.

𝖫𝗂́𝖻𝗂́ 𝗌𝖾 𝖵𝖺́𝗆 𝗇𝖺́𝗌̌ 𝗉𝗋̌𝗂́𝗌𝗍𝗎𝗉 𝗉𝗋̌𝗂 𝖽𝗈𝗏𝗈𝗓𝗎 𝖺𝗎𝗍 𝗓 𝖭𝖾̌𝗆𝖾𝖼𝗄𝖺?

Kontaktujte nás 👍 a rádi pomůžeme i s dovozem Vašeho vysněného auta z Německa.

Těšíme se na setkání

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat