V čem jsou Německé autobazary jiné?

Německé autobazary aneb ojeté vozy trochu jinak

Německé autobazary jsou modlou i prokletím. Jak to myslím? Už nějakou dobou se opět dočítám, že dnes již není třeba jezdit pro ojeté auto do zahraničí. Že prý je v ČR ojetých aut hodně, tak proč ztrácet čas s dovozem auta. Nebudu se zde vracet k mým předchozím blogům popisující, jak např. dopadl skoro nákup ojetého auta v ČR s „certifikátem“ . Nikdy, nikde v Německu v autobazaru jsem neviděl na autě nápis sleva, slevy nebo výprodeje aut… v ČR se tím naopak někteří prodejci ojetých aut často chlubí.

Jaké jsou nejlepší německé autobazary?

Nejlepší německé autobazary jsou takové, které nám podají informace, které poptáváme. Dosti často se nám stane, že nám německý prodejce nepošle a neřekne po telefonu to, co poptáváme. Na navolávání aut máme svůj call script a tvrdě jej dodržujeme. Neděláme prohlídky aut na slepo, jak dopadla kontrola auta v Německu na slepo se podívejte zde na videu Volkswagen Passat B8.

Co je na dovozu auta lákavé? Volba výběru

Vezměme si fakt, že v ČR je k prodeji X desítek tisíc ojetých aut, které již někdo z nějakého důvodu dovezl a nebo prodává přímo vůz s původem z ČR. Pominu věci kolem historie aut, nicméně není to vždy jen o dovozových autech a ohrazuju se proti tomu. Už jsem viděl hooodně  aut původem z ČR, které byly někde „ omotané o strom“, prodány v aukci v České Republice a za 3 měsíce stály na plácku bazaru a čekaly na nového majitele, tak to jen tak na okraj…jak to může někdy být s „jistotou původu auta z ČR“

V zahraničí je velký výběr aut

Tak proto jet do zahraničí pro ojeté auto. To je ten hlavní důvod, proč si dovézt auto ze zahraničí. Máte na výběr z desítek tisíc aut… různých značek, různých typů, různých motorizací. Řekněte si značku a tu jsme schopni obstarat. Navíc v zahraničí koupíte i atypické vozy.

Co má dělat člověk, který si nechce nechat „diktovat“ jaké auto si má koupit? Co když si chce sám vybrat auto ze zahraničí, vidět jak opravdu vypadá před dovozem do ČR a přesně takové auto si osobně před nákupem prohlédnout, projet si ho a pak koupit. Líbí se Vám takové pořízení Všeho nového auta? Kontaktujte nás . anebo se podívejte na

Německý autobazar? JA ale i NEIN

Nejčastěji se v prvé řadě snažíme najít ojetá auta od  námi prověřených prodejců ojetých vozidel v Německu nebo Holandsku. Pokud si klient vybere auto od někoho koho neznáme, tak víme jak se i po telefonu ptát a co si nechat ověřit. Pokud je vše po telefonu v pořádku, přijedeme společně na dané místo v Německu a pak začínají ty rozdíly.

Prodejce je téměř vždy příjemný a je prostě v pohodě. Prohodí s Vámi řeč, auto nám neukazuje, naopak nám dá klíče a dělejte si co chcete. Prostě tam velice často funguje vztah důvěry a nepotřebuje Vám ukazovat, jak skvělé pneumatiky zrovna před týdnem na auto obuli, protože to stejně nikoho nezajímá, mou maličkost tedy rozhodně ne a prodejce taky ne.

Kupujete auto a né autorádio nebo gumy.  Je to prostě celkově jiné a kultura prodeje ojetých aut nejen v Německu se mě osobně líbí, neboť tam funguje tržní prostředí se vším všudy. Vy víte, že si jedete pro ojeté a nikoliv nové auto a prodejce ví, že může v ten den prodat a udělá maximum proto , aby se tak stalo vč. dohody.

Německo a ojeté vozy? Někdy s háčkem

Samozřejmě né každý autobazar v Německu je férový. Je to o lidech, jakmile do čehokoliv vstupuje lidský prvek, tak je potenciálně zaděláno na problém. Nicméně cílem mujdovoz.cz je naše klienty co možná nejvíce od takových míst ochránit. To že jsme jich i za hranicemi viděli více než dost je jen plus pro klienty, neboť víme kde pro ojeté auto jet a kde to nemá cenu.

A pokud klient chce vůz dovést výrazně levněji, pak je třeba počítat s možnými případnými opravami. Na druhou stranu, to samé Vás bude čekat i 10 let starého auta z ČR. To že se často bazary v ČR tváří, že u nich jsou garance, že jsou certifikovaní a já nevím co všechno a pak jdete podepsat technický protokol, kde je vlastně jinými slovy napsáno, že auto je skoro „šrot“ , tak tohle v Německu opravdu nenažijete.  Jednoduchá kupní smlouva na 1 A4 a hotovo. Ende, schluss.

Nedávno vyšel v jednom motoristickém časopisu článek o tom, jak dopadl výlet do Německa pro levné ojeté auto. Přiznám se nečetl jsme ho, nicméně asi tuším, jak to mohlo dopadnout a o čem se tam mohlo psát.

Německé autobazary aneb vyplatí se dovoz auta?

Tohle je častá otázka klientů… Přitom o peníze podle mě u dovozu auta nejde v prvé řadě. Finančně jak u kterých značek. Asi si podle mě nikdo nepojede pro 10 let starý korejský vůz. Protože 1O let starý korejský vůz už nemá skoro žádnou cenu (dělám si samozřejmě legraci…no možná ne).  Naproti tomu jsou auta a typy vozidel, na kterých lze ušetřit veliké peníze.

Nicméně opět připomínám fakt, že dovoz auta je o kvalitě aut, o výbavě, o historii vozidel Pokud s autem něco bylo, tak to ve většině případů zjistíme po telefonu a pak je na klientovi jak se rozhodne naproti tomu v ČR jsou téměř všechny auta po telefonu v „super stavu“ a nebo vůbec tam fyzicky nejsou, což je častá finta opravdu velkých autobazarů v ČR.

Dovoz auta se vyplatí

Vyplatí se lidem, kteří si chtějí o svém novém autě rozhodnout sami. Vyplatí se lidem, kteří chtějí mít právo volby,  sami si určí jakou má auto mít výbavu, sami si určí jestli chtějí vidět auto než si ho nechají dovézt ze zahraničí, aniž by ho někdo „vytunil“ než půjde na prodej v ČR.

Poznatek k zamyšlení o dovozu auta

Většina aut je stejně v ČR dovezená z ciziny…, takže stejně kupujete auto z dovozu, jen jste ho v místě nákupu fyzicky neviděli, nevíte jak před dovozem vypadalo. Tak to změňte a jděte na to opačně. My Vám ve výběru auta pomůžeme a provedeme Vás dovozem Vašeho nového vozu. Stačí kliknout na kontakt.

Mohlo by vás zajímat