Jaké auto koupit…Nevíte? Nevadí! Inspirujte se

Jaké auto koupit? Uvažujete nad koupí nového auta a nevíte jaké auto vybrat? Inspirujte se zájemci o dovoz auta z Německa s Mujdovoz.cz, kde si ukážeme, jaká auta si nejvíce vybírali lidé pro dovoz auta z Německa v roce 2021.

Jaké auto z Německa? Škoda a Volkswagen? Ale kdeže…

1.Místo pro dovoz auta patří Fordu

Přemýšlíte jaké auto koupit? Možná budete překvapeni. Klienti nejčastěji chtějí jiná auta z dovozu, než Škodovku. Jednoznačně vede Ford Smax a poté Ford Mondeo. A je jedno, jestli se jedná o novější či starší modely.

Proč se nejvíce lidí rozhodlo pro Ford Smax nebo Ford Galaxy? Jsou to vhodná auta pro rodiny s více dětmi. Pěkně a komfortně jezdí, je v nich dostatek místa, nejsou nijak drahá na údržbu a nabízí dobrý poměr výkon vs. cena. Pokud koupíte auto s dobrou motorizací, tak s ním nebudete mít o nic vetší problémy než například s Volkswagen Sharan nebo Seat Alhambra, což jsou koncernová dvojčata.

Na 2.místě je Volkswagen

Nejčastější volba z Volkswagenu pro dovoz auta z Německa padla na Volkswagen Golf a poté až Volkswagen Passat. Když už se někdo rozhodl pro Volkswagen Passat, tak požadoval, alespoň střední variantu výbavy. U Volkswagenu je vždy problém s historií i v Německu, proto se většinou vybralo až druhé nebo třetí auto, než se konečný dovoz realizoval. Hold i v Německu musíte být velice opatrní a vše si musíme dopředu ověřit.

Na 3.místě je pro dovoz auta BMW

Možná budete překvapeni. Nejčastějším typem od BMW pro dovoz auta z Německa je u značky BMW….3. model GT. Ano, ten model, který se jako nový příliš neprodával. Nicméně na poli ojetých aut získává na oblibě. A pokud koupíte dobrou motorizaci, která netrpí na karbonizaci motoru, tak se dle mého i klientů jedná o velmi dobrou volbu. Nabízí dostatek vnitřního prostoru i na zadních sedadlech a má praktický zavazadlový prostor. Nicméně i novější BMW G30 řady 5 nebo i klasická trojka jsou velmi oblíbená auta z Německa.

Jako 4. značka je Audi

Klienti nejčastěji poptávali Audi A6, ať již kombi, limuzíny a nebo i velmi oblíbené A6 Allroad. Po jednomu kusu se vždy z dané řady dovezly i Audi: Q2,Q3,Q5, Q7 a SQ8.

Mazda je 5. značkou pro dovozy aut z Německa

K mému překvapení je to tak. Jaké auto koupit od Mazdy? Jednoznačným favoritem pro dovoz Mazdy z Německa je model 6 a následuje model 3. Vůbec není zájem o menší Mazdy, jako je třeba Mazda 2, což je podle mého škoda, neboť podle mého Mazda 2 jezdí lépe než např. Toyota Yaris, ale chápu, že je to i otázka designu apod. Ale Mazda 6 je za mě vážná volba k zamyšlení pro rodinu, která nechce např. Volkswagen Passat. Mazda 6 v benzínu = bezproblémový život s autem.

Stejný počet jako Mazd jsem dovezl i luxusní značku Mercedes. U Mercedesů se až na dvě vyjímky… Mercedes Benz C v kombíku a jeden roadster Mercedes Benz SLK se jednalo vždy o Mercedesy třídy E.

U Mercedesu platí totéž co u Audi a Volkswagen. Opatrnost na 1.místě. Některé Mercedesy jsem pro dovoz odmítal, neboť někteří lidé stále věří na pohádky o levných luxusních autech v dobrém stavu.

Jaké auto koupit pro rodinu? 6. Místo pro Opel z Německa?

Nevíte jaké auto koupit a chcete zůstat u evropských značek? Tady bych chtěl zdůraznit jednu věc. Lidi!!! Nebojte se novějších aut značky OPEL. Opel nabízí velmi dobrý poměl ceny vs. výkon.

Opel Insignia je velmi pohodlná a podle všech statistik i spolehlivá ojetina. Budete překvapeni z limuzíny. Ta nabízí výklopnou záď a nabízí veliký zavazadlový prostor. Požadujete kombi? Není problém i ten Opel Insignia nabízí. Podobně je na tom i Opel Astra K, která je např. v porovnání se Škodou Octavií velmi dobře odhlučněná a jezdí skvěle.

Pokud chcete Opel v automatu, tak jste na správném místě, automaty řadí hezky plynule, ikdyž v porovnání s koncernem tak nějak pomaleji.

7. místo pro SUZUKI i Hondu z Německa

Suzuki je pro mě překvapením, ale jsem velmi rád, že již i Češi začali Suzuki objevovat. Jsou příjemná auta. Suzuki nabízejí spohlehlivou a na dnešní dobu jednoduchou techniku. Z modelů jednoznačně vede Suzuki SX 4 Scross, poté hned Suzuki SX-4 a Suzuki Vitara. Vitara se dovezla s 1.6 atmosférickým motorem a automatem.  

Honda je s vhodnou motorizací velice spolehlivá značka.

Nejvíce lidé poptávali Honda CRV, pak Honda Civic a dokonce i jednu malou Hondu Jazz.

Na 8. místě je Volvo z Německa

Volva jsou krásná auta. Volva kupují lidé, kteří nechtějí jezdit v autech jako všichni ostatní. Nejvíce jsem dovezl Volvo XC 60, což se dá předpokládat. Volvo XC 60 je „dostupné“ auto. Klienti je se mnou volí častěji, než je tomu např. u koncernového Volkswagen Tiguan.

Dovoz Škoda z Německa s Mujdovoz?

Nejčastěji klienti požadují Škoda Kodiaq, poté Škoda Superb a až na třetím místě je Škoda Octvia výhradně ve variantě kombi a v dieselu.

Rarity pro dovoz v roce 2021?

Mezi raritní auta, patří Fiat 124 Spider. Krásný modrý fiat pro pražského klienta.

Alfa Romeo je mrtvá? Nechápu proč. Alfa Romeo Giulia je řidičsky perfektní auto. Opravdu a bez legrace… zajímala by mě dlouhodobá spolehlivost, nicméně si nemyslím, že bude horší, než u podobně výkonných Audi nebo BMW. A ten krásný design….z toho auta zkrátka cítíte energii a eleganci. Prostě tohle Italové umějí.

Mini z Německa s Mujdovoz?

Mini je krásné a stylové auto. Lidé, kteří je chtějí, tak vědí proč. U novějších modelů se již nemusíte tolik obávat, jako u starších typů. Vyhnul bych se možná pohonu všech kol, abyste nešli „případnému budoucímu problému naproti“. Klienti ve 100% volili benzínové varianty popř. ostrý model S.

Chcete Teslu z Německa?

Ano i s tou mám zkušenosti…Tesla S90 z Německa v plné výbavě. Zajímavý vůz, nicméně tady musíte být jednoznačně fanda do technologií. Tesla je zajímavá. Nicméně jen pro určitou sortu lidí, kteří vědí co a proč kupují. A sympatický klient z Prahy, přesně takový typ uživatele byl.

Jak je na tom Toyota z Německa?

V porovnání s rokem 2020 jsem dovezl méně hybridních Toyot, nicméně stále i ty jsou v oblibě. Jednoznačně vede Auris Hybrid Kombi, pak Toyota Prius, ale nezůstala opodál ani Toyota CHR.

Jeden pán chtěl zařídit i dovoz Toyota Camry, na kterou jsem se moc těšil, nicméně půl roku stále čeká na „zázrak“ .

Takový byl dovozový rok 2021

Děkuji všem klientům za důvěru, kterou do mě vložili při dovozu auta v roce 2021. Těším se na nový dovozový rok 2022.

Nicméně rok 2022 musím více omezit. Doporučujizavolejte hned, jakmile řešíte nové auto z Německa. Leden, únor jsou vždy volnější měsíce, než březen a duben. Jaro a léto patří mezi nejvíce vytížené měsíce pro dovoz aut.

Mohlo by vás zajímat